bugün

Acilen yapılması gerekendir, metrobüsler trafikten bağımsız ve trafiğe göre ters gittiğinden kazalar çok daha şiddetli olmakta, düşünün trafik duruyor ama

metrobüs yolcularıyla olanca hızıyla yan şeritte yoluna devam ediyor, trafik akıyor bu sefer yolcular 5 metre mesafede metrobüs bekliyor ve üstüne trafiğin

ters yönünde.

bugünde malesef ölümlü bir kaza olmuş, yoldan çıkan araç metrobüsle kafa kafaya çarpışmış, geçtiğimiz günlerde duran araçların arasına metrobüs dalmış

ve faciadan dönülmüştü, acilen bu metrobüs belası istanbul'un başından alınmalıdır, allah korusun ama eninde sonunda ciddi bir felaket başımıza gelecek

gibi duruyor, bu felaket gelmeden yetkililer önlem almalı bu saçma sapan ulaşım sistemi korunaklı trafikten tamamen bağımsız bir raylı sisteme

dönüştürülmelidir.
(bkz: ibb beyaZ masa)
koca yola sığmayan malların isteğidir.

la adam 10 dönümlük otoyol yapmış 2 metresi metrobüsün, sen o yola sığmıyorsan öl.
aynı mantıkla doğal patlaması olunca doğalgazı, trafik kazası olunca komple araçları vs. de kaldırmak lazım. sorun çözmek sorunun sorumlularını bulup cezalandırmakla olur, onu kaldır bunu kaldır, nurtopu gibi başka sorunların olur.
https://video.uludagsozlu...doğal-şeker-nedir-158567/
nereye kaldırıyorsun öyle kolay mi be? kaldırıldığı an da sen insanalar da ki o isyanı sitemi bilmiyorsun heralde. valla ne kadar toplu taşıma aracı varsa taşlanir. Zaten metrobüs hariç diğer toplu taşıma araçlarına sığmıyoruz bir de metrobüse binenler eklenirse kaos çıkar otobüs de daha çok kaza olur. kalabalık olduğu için de her kaza da daha çok insan ölür. yani böyle iyi elleme karışma.
Bazıları özel araç sahibi bencil beyanı yazmış ama okumadan yazmış tabiki ben kaldırılsın yola dahil edilsin demedim, kaldırılsın ve onun yerine korunaklı raylı sistem yapılsın dedim okumadan yorum yapınca böyle oluyor.
"metrobüsü kaldıralım da bize mi binsinler?"
Yahu arkadaş okuyormusunuz yazdığımı raylı sistem diyorum raylı sistemmmmm, muhalefet etmekle ne alakası var amk bunun.
Eğer raylı sisteme geçme teorisi hayata geçirilirse bunu yazın yapın.Bahçelievlerden kadıköy'e gidiyorum her gün.Metrobüs yoksa minimum 3 saat.
daha ciddi nasıl bir felaket olabilir?

(bkz: yetkilileri göreve çağırmak)