bugün

efendim var böyle insanlar.
ne büyük görgüsüzlüktür bu kardeşim. aç kitabını oku tak kulaklığını müziğini radyonu dinle. film izlemek nedir ya. sanki şehirler arası yolculuk yapıyorsun. metrobüsün bir ucundan bir ucuna zaten 45 dk en fazla 1 saat. her nereye gidiyorsan git orda izle. he birde müstehcen sahneleri izleyenler var onlara bişey demiyorum aslında diyorum ama şuan burda yazmıyorum.
çok iyi yaptığını düşündüğüm şeydir. ( metrobüste ipadiyle film izleyen .... diye kalmış kadın mı, adam mı, insan mı, çocuk mu? belli değil.)

başkalarını rahatsız etmeden istediğini yapabilir. isteyen kitap okur, film izler, isteyen müzik dinler, isteyen uyur.
o yapılan yolculukta 1 saat tavana bakmaktan daha yararlıdır film izlemek.

fortçuluktan bile daha yararlıdır. o kadar yani.
farklı olmak ve dikkat çekebilmek adına saçmalamayı mübah gören insandır...

''i pad'e sahip olduğunu'' belli etmek için ve genelde karşı cinsin dikkatini çekebilmek için yapılır..apple logosu ise özel bir özen gösterilerek sergilenir..

ve bunu yapan kişi kesinlikle film tutkusu olan biri falan değildir..kimse bana maval okumasın..i pad ile metrobüste film falan izlenmez..izleyen izlediğinden birşey anlamaz,dikkati çabukça dağılır falan..

yapılan en basit tabirle görgüsüzlüktür,sonradan görmeliktir..ötesi yok..
kalabalığın dikkatini çekecek kişidir. (bkz: dikkat çekmek istemek)
farklı olma çabası yoksa eğer kimsenin takmaması gereken kişi. sanane istediğini izlesin adam. millet dedikodu yaparken iyi de adam film izlerken mi kötü?