bugün

saat 12 de esenlerden kalkacak otobüs için saat 11de üsküdardan dudulluya servis koyan turizm şirketi. ulan o otobüs zaten kaç saatte geçecek bu yana, otobüsten önce niye yola çıkıyoruz amk? hep yokluktan dolayı yolumun düştüğü, bugün de gene yola düşeceğim şirkettir. ancak daha en baştan bi güvensizlik veriyosun, bakalım ne bombalar yaşayacaz.
magduriyetin bini bir para bu sirkette. en kotu durum ise bir muhatap sikayetimizi yan masayi yapiyoruz bilet arkasi yazilari dakikalik degisebiliyor vs.
beş para etmez, verilen paranın her kuruşuna acıyacağım firma. firma amacı müşteriyi memnun etmemek üzerine kurulu olan firmanın bu kadar fazla yolcu potansiyelinin olması enteresan bir durumdur. kesinlikle ama kesinlikle tercih edilmemelidir.
dün osmancık'ta mola verdiği esnada dikkatsizlik sonucu şoförünün elinin koptuğu firma. bu firma kimseyi siklemediği gibi elemanını da siklemiyor. şoför motordan gelen ses nedeniyle kaputu açıp durumu kontrol ederken bir işgüzar arabayı çalıştırdı ve adamın kolu koptu. acı cığlıkları ve yere düşen eli hala aklımdan çıkmıyor. yolculuk sırasında televizyonların çalışmamasını, gideceği yere 3 saat rötarlı varmasını, yolda bir çay ikramının bile yapılmamasını, servisçisinin 2 yolcuyu azarlamasını saymıyorum bile.
tek kelimeyle rezalet. insan hayatı bu kadar ucuz değil, bu firmayı tercih etmeyin, ettirmeyin.
şoför ve muavini namaz kılmak için izin isteyen bir yolcuyu dövmüş:
http://www.habervaktim.co...ine-namaz-dusmanligi.html
türkiye'de en fazla kaza yapan seyahat firmasıdır.
alaplı acentasındaki tuvaletler ortak kullanımlıdır. (kadınlar ve erkekler tuvaleti diye bişey yok.)
görsel
dün gece iğrenç koltukları yüzünden rahatsızlık geçirdiğim firma. Ateşim çıktı, kalcama ağrı girdi. ayrıca ikramları düşürmüştür. bi dahakine zorunlu olmadıkça binmeyecem.
ilk zamanlarında ulusoy tadı veren şuan bildiğin belediye otobüsü olmuş firma.
flimler de sevişme sahnelerini silen turizmdir.
kro hostlarıyla ün salmıştır.

yolcuları da çok salmıştır.

ee bi su sal!
olaysız tek bir yolculuğumuzun geçmediği firma.

çalışanları gibi yolcularının da ayrıca garip olduğu firma zira ben ilk kez bir muavinin yolcular tarafından dövüldüğünü burada gördüm.
bilet fiyatına 5 tl zam yapan firma. televizyon çalışır kulaklık olmaz, kulaklık olur televizyon çalışmaz, berbat muavinlerinden bahsetmiyorum bile. hangi akla hizmet o 5 tl zam geldi bilmiyorum. hak edecek naptınız sorusunu nasıl cevaplayacağını merak ettiğim, yaşadığım yere gitmek için bir tek bu firmanın seferi olmasa asla tercih etmeyeceğim firma.
borçka'da salih kakşi'yi abat eden firma.
Zam sebebi mazot fiyatlarının anasının amı seviyesine gelmesi olabilir firması.

Not: metro turizmi sevmem ama yaşadığımız ülkenin de şartlarını biliyoruz.
Bazen çok iyi hizmet veren, bazense bindigine binecegine pişman eden firma.
suyun bile törenle geldiği otobüs firması.
Postmodern dolmus firmasi.
(bkz: azalarak bitsin lütfen)
nilüferden sonra en dandik keki ikram eden firmadır. bugün bindiğim aracında tvler çalışmamakla birlikte bariz bir şekilde alt takım sorunu vardı arabanın, götünü sallaya sallaya geldi araba.
bir metro holding şirketi.
Uzun yola çıkılacak ise Seyahat edilmeden önce eş dost ile helalleşilmesi gereken seyahat firması. Malum gidip de dönmemek var. Veya hepten gidememek var.
46 kişilik otobüse 50 kişiyi alan firma. türkiyenin en büyük firmasıdır aynı zamanda.
kesinlikle bileti alınmaması gereken bir firma. bir kez düştüm o hataya. çalışan personelinden verdiği ikramlara ve oradan tutun bilet bürolarına ve sistemlerine kadar. gücüm olsa dava açıp kapattırır ve parti verirdim kutlardım...

çok komik bir de anım vardır.

host kahve çay içecek dağıtıyor gerizekalı gelmesi gerektiği şekilde gelmemiş servis arabasının arkasında mahsur kaldı . sonra uyuyanların arasında koltukların kolluklarına ayaklarıyla basıp üstteki bavul raflarına asıldı 3 tur sallanıp servis arabasının diğer tarafına atladı .. *
güncel Önemli Başlıklar