bugün

kutsal bilgi kaynağı olan sözlüklerin hit alabaliceğini kanıtlamaktadır.

bunu iki örnekle kanıtlayabilirim:

1-)1 ocak 2015 gününde meta sözlük'ün 6 veya 7 tane okuru vardı. 18 ocak 2015 gününde ise 16 tane okuru var.

bu şu anlama gelir: meta sözlük 17 günde 9 yeni okur kazanmıştır.

2-)5 ocak 2015 gününde meta sözlük'ün yaklaşık 20k entry'si vardı. bugün ise 28k entry'si var.

bu şu anlama gelir: meta sözlük 13 günde 8k entry almıştır.
buradaki nickimle yer alacağım sözlük, böylesi ortamları arıyordum hep. umarım şükela bir ortam olur.
hakkında girilen entryleri gördükçe üye olmayı düşündüğüm ama siteyi açıp kimsenin olmadığını görünce üye olmaktan vazgeçtiğim sözlük.
nickimi değiştirme isteğime olumlu yanıt veren, özgürlükçü sözlük.

bir uludağ sözlük yazarının uyarısı üzerine, zaten içinde meta geçen uludağ sözlük nickimi meta sözlüğe taşımam önerisini sordum, "önemli olan sizin ne istediğiniz, değiştiririz tabi" dediler.

bir güzellik daha öğrendim. boşuna beklemişim çaylaklığı, zaten diğer sözlüklerde yazar olanları çaylak yapmadan kabul ediyorlarmış. tamam dalga geçmeyin, her yazarın başına gelebilir.
Bakıyorum, herkes meta sözlüğü övüyor bir feminist olarak gördüğüm takdire şayan yaklaşımı da sizle paylaşmak isterim.

Bir arkadaş troll sanıyorum, kadınlığı adeta mal'a meta'ya dönüştürerek sikmeli, sokmalı gayet seksist bir anlayışla girdiler yazmış. tahammül edemem böyle şeylere. Aşağılamakla nereye varabilirsiniz? Hemen moderatörlere şikayetimi bildirdim.

Böyle bir yaklaşıma izin vermeyerek yazarı bünyelerinde yalnızca okur olarak bulundurmaya karar vermişler.

Beni sevindirdi bu durum.
kadınları 2. Sınıf gören her türlü faaliyete, anlayışa karşıyım zira.
Yolları açık olsun.
.edu uzantılı mail'de otomatik yazar yapan sözlük. aktivasyon anında geldi. twitter'da takibe almışlar dün, merak ettim, üye oldum. 2 saat aktif bi edu uzantısı bulucam diye uğrastim ama olsun, o da benim mallığım. başka sözlükte yazar kanıtı yaşamadan bitsin olay dedim. ekşi ve uludağ'da hakkında iyi şeyler yazılmış. çıkış amacı güzele benziyor. takipteyim.

edit: sözlük kurallarını okudum. wonderful. denetimi nasıl merak ettim. ama kuralları süper. tembel hayvan modu off.
güzel bir sistemi olan, emek harcanan sözlük. interaktif sözlüklerde yazılımı en dikkat çeken budur.
aşırı derecede seviyeli sözlük. insan rahatsız olmuyor değil.
Gercektende seviyeli bir sozluk ve bos muabbetler olmuyor. Daha cok enteller takiliyor sanirsam. Su an pek bilinmiyor ama bence ilerde eksiyi bile sollayabilir. beni ordada ayni nickten bulabilirsiniz.
aşırı derecede seviyeli olmasına rağmen güzel geyik muhabbeti dönmekte olan sözlüktür.
Bilgi paylaşımını ön planda tutan sözlüktür.
ne gerek vardı sözlüğü.
ekşi, uludağ ve itü sözlük aksine henüz yolun başında olan sözlüktür. şu an yerden yere vurulan uludağ' da bile bu sözlükten daha çok bilgi entrysi, farklı konularda farklı bakış açıları bulunmaktadır. hakkında sağlıklı bir yorumda bulunmak için 5 sene beklemenin yerinde olacağını düşünüyorum. yine de yeni çıktıkları bu yolda kendilerine başarılar diliyorum.
1000 yazarın üstüne çıkmış sözlüktür.

katılanların tamamının bilgi içerikli entry girdiği düşünüldüğünde farkı ortaya çıkmaktadır.

ne gerek olduğunu merak edenlerin şöyle bir uğraması, fikir sahibi olması için yeterli olacaktır.
ulu'nun ergen rezillerinden, ekşi'nin trollerinden arınmak için birebir. bir de tasarımı değişirse tamamdır!
Üye olduğum sözlük. Tasarıma el atılırsa süper olacaktır.
varlığından yakın zamanda haberdar olduğum güzel oluşum. kuruluş manifestolarını okumaya zaman ayırdım bence son derece yerinde tespitleri var. küfürlü tanımları görmek istemeyenlere opsiyon tanıması güzel bir yenilik olmuş. zamanla daha fazla tanındıkça daha iyi noktalara geleceğine inanıyorum.
başlığına üç tane entry girince reklamını yaptığımı zannettiren sözlük.

kırk kere de yazsam aynı şeyleri yazarım. çocuklar bir harika. sözlük neymiş hatırlattılar bize tekrar.

ekşi sözlük arkadaşlarımı akın akın oraya geçerken görüyorum.
Her geçen gün daha da büyüyor. Günün birinde itü, uludağ ve ekşi gibi çok popülerleşecek bence; en kötü ihtimalle 1-2 sene sonra.
7 24 reklamı yapılan sözlük, tasarımı da bok gibi.
güzel bir şeymiş gibi duruyor.
mükemmel sözlük, nitelikli bilgi portalı oluşuyor. bana büyük geleceğinden yazarı olmadım ama nitelikli bilgi için takip edilesidir.
benim de yazar olduğum sözlüktür. burda goygoy yapıp bilgi içerikli entryleri oraya giriyorum. kendimi ikili hayat sürüyomuş gibi hissetmeye başladım.
sözlükten kastın bir facebook kopyası yaratmak olmadığını anlamış kişilerin sözlüğüdür. yeni tasarımın çok kısa süre sonra hizmete gireceğini bağıra bağıra duyurmuş olmasına rağmen, hala semantik veritabanını, troll olmayan, küfürsüz bu sözlüğü "tasarımı kötü" diyerek eleştirenler olduğunu görmek, yıllarını sözlüklere vermiş insanlara zul gelmekte.

büyümesi korkutuyor tabi kimilerini. anka sözlük denilen şey tarafından saldırıya uğraması, uludağda meta diyenin cezalandırılması, ekşi sözlükte yeni nesil yazarların meta konuşulduğunda saçmalamaya sarması, "meyve veren ağaç taşlanır" kabilinden meta sözlük için umut vaadediyor.

bir de sözlük sıralaması yapmışlar, meta sözlük yok içinde. komedi dönüyor. entry sayılarına bakıyorsun, sözlüklerin kendi istatistiklerinden bile farklı. belli ki en büyük 4. ve 5. sözlük olmak için büyük bir çaba var ve birileri para ile besleniyor bu hususta.

birileri çatlasa da patlasa da, hem kalitesini korumakta, hem de çok kısa süre sonra itü sözlük'ü geride bırakacak bir ivme yakalamış durumda meta sözlük.

çok çalışınca oluyor. sırf üç beş kişi fazladan girsin siteye diye kuralları esnetmek, aman ilgi çekiyor diye trollere izin vermek, konuşma ve ifade özgürlüğü adı altında din ile, atatürk ile, türklük ile, çeşitli kavramlar ve halkın kutsalları ile dalga geçtirmek büyük sözlük olmaksa, kalsın, dursun bir köşede.

meta sözlük, bu tarz kolaycılıklara kaçmadan, baştan vaad ettiği sistemi koruyor, uyulmasını istediği kurallara uymayanları da gerektiği şekilde sistemin içinde var olacak şekle gelmeleri yönünde zorluyor.

darısı diğer sözlüklerin başına.
(bkz: reklam kokan hareketler)
güncel Önemli Başlıklar