bugün

Kendine yazık eden ahmaktır. Mesleğin ne olursa olsun, istersen abd başkanı ol. Meslekle insan asla övünmemeli.

2008 den beri avukatlık yaparım. Hoş. Bizim mesleğin bi itibarıda pek kalmadı. Hiçbir yerde asla mesleki anlamda şöyle böyle demedim. Yerinde olmaz.

Genel anlamda bu bir doğruluk teşkil eder. insanı insan yapan mesleği değil, karakteri ve ahlaki yapısıdır.
Genelde doktor mühendis ya da hukukçudur. büyük bir çoğunluğu maldır. sağlık bilimlerindeki(diş,tıp,veterinerlik vb.) öğrencilerde bulunan anatomi laboratuvarındaki fotoğraf çekilme sevdasından, sürekli önlüklü fotoğraf atma durumundan, henüz öğrenci veya stajyerken ismin başına dr,av tarzı isimler yazma gibi özelliklerden dolayı. lisede ve üniversitede birçok insanı bununla ilgili inceleyince temel sorununun kişideki zayıflık olduğu görülür. kişi kendi ailesinde, kültürel birikiminde, yetiştiği çevrede yaşadığı eksikliği ben doktorum ben x'im şeklinde tamamlamaya çalışmaktadır ve bunu sosyal medya aracılığı ile gözünüze sokar. benim görüşüm kaliteli film zevkinin ve genel kültür birkiminin tüm bölümlerden daha güzel olduğu yönünde.