bugün

suç olması gereken hayvancasına davranış bütünü, yel. suç olmasın lan yazık!!!

osuruğa gülenin osuruk kadar aklı yoktur diyenin aklı hiçten yoktur derim ben babalar. osuruk gayet de komik bir atraksiyondur yeri geldi mi. haa tek başına olduğun bir ortamda osurup kendi osuruğuna gülüyoran o zaman başka. orda bi sorun var demektir, bi araz. ama şimdi düşündüm; farzımahal müebbet yemiş bi mahkumsun, tecrit hücresindesin. konuşacak bir allah kulu yok. insan o zaman kendi osuruğunua bile güler. osuruğuyla muhabbet eder. saatler geçiyor ve sen yapayalnızsın. osuruğumla ahbap olurum grup mp3'ü dinlemek zorunda kalayım ki!

ya işin hüzün boyutuna çektim kendimi, gözümden iki damla yaş geldi. oysa maksadım osuruğa gülen ünsanların son derece zeki olduğunu kanıtlamaktı. bıraktım zeki de olmasınlar. bi tahayyül et bi tanem. saygı duruşundasın lisede. zaten hiçbir boktan bir bok yokken insanın gülesi geliyor. aradan yükselen kıp, kıhhh, kuhuh... gibi kendini tutmaya çalışan insanın güldürük nidaları kulağına taciz ateşi açmış. bi kıvılcım yeter hazırsın bak. o esnada kalabalıktan biri çıktı ve hhoozortt diye koydu osturuğu. ne yani şimdi gülmicek misin buna?

yukarıdaki durumda gülmeyecek adam zeki olsa n'olur, aklı osuruğun uzayda kapladığı hacimden büyük olsa n'olur? herif hayattan tadalmayı bilmiyor. aristokrat ya, kendisi hiç osurmadı ya çünkü, osruranı da hoş karşılamayacak kavat. adam on beş yaşında dinazor prof. edalarına dolamış beynini, rulo yapmış. sikiyim mentaliteni ben senin. siktir git aramızdan. osuruklular diyarını terk eyle tez vakit! olayı değişik boyutlardan düşünemiyordur bu arkadaş muhtemelen. hemen bir örnek atayım ortaya. mesela kadın-erkek, genç-yaşlı, çoluk-çombalak demeden dünyadaki bütün çinliler aynı anda osursa neler olabileceğini düşünebiliyor musun? hayal gücün yetiyor mu buna? ölmüşsün ahbap sen...

işte bu yüzden osurmak, meskun mahalde osturuk atan bir insana şahit olmak her zaman çok güzel. buna gülen insanlar son derece zeki, hoşsohbet, keyifli insanlar. ben de bunlardan biriyim hacılar. bi gün lise sıralarına sevgililerimizin adını yazıp hayallere dalıyoruz yine. ders boş gibi bir şey. son sınıfız ya sanki test çözcekmişiz gibi hocaya kamuoyu baskısı yapıp dersi rölantiye aldık. osuruğun komik yüzüne işteo gün bir kez daha tanıklık ettim ben de bütün sınıfla beraber.

derste vortmenini kulağından eksik etmeyen tipler olurdu. tabi şimdi mp3 pileyırlar moda. bizim zamanımızda vortmendi. bu adamlarda vortmenin bazı yan etkileri görülür. en basitinden bağra bağra konuşur bu mağandalar. işte ufuk var bizim. bu robot resme uyuşan bi eleman. dersi rölantiye almışız, ufuk kulaklıklar kulağında test çözüyor. müziğin sesi taa arka sıralardan duyuluyor. hayvan gibi köklemiş volümü. ben bizim otuzbirci bir arkadaş semih'le muhabbetteyim o sıra.

derken bu ufuk "cozzzortt" diye götü darma duman eden cinsten osuruklarından birini koydu apansız. bütün sınıf kahkahaya boğuldu haliyle. ama ufuk'ta herhangi bi hayat belirtisi yok. sanki ben zehirledim koca sınıfı.duruma hemen aydım. elemanın kulağında kulaklıklar var o yüzden sessiz bombaladım sanıyor. ama gelin görün ki olayın perde arkası, kamuoyundaki yansımaları öyle değil. hoca bile güldü osturuğa herif bana kaş-göz yapıyor hala "n'oldu, ne var" gibisine.

hemen yanındaki sıraya geçip izah ettim: "bak ufuk böyle böyle... az önce yediğin naneyi, hani o sessiz bıraktığını sandığın hosuruğu hepimiz duyduk. duymak ne lan? ben gördüm resmen. osuruğu gördüm... resmen duman çıkardın dostum" dedim. bu salak biraz kızardı akabinde. osurmak yüz kızartıcı bi suç değil ama böylesi fena oluyor tabi. meskun mahalde osuruk atmamak lazım. kendisine böyle bi durumda hele hele kulağında kulaklık varsa tuta tuta koymasını, benim hep öyle yaptığımı öğütleyip dede korkut gibi hikayeyi terke ettim yıldız tilbe'den karpuz getir keseyim türküsü eşliğinde...
(bkz: osuruk atmak)
önce türkçe öğrenelim, sonra osuralım.
(bkz: argo)
(bkz: osturuk)
(bkz: osuruk bombası)