Rising star Türkiye'de yarışan, ege üniversitesi devlet konservatuarı temel bilimler 3. sınıf öğrencisi şirine. hepimiz onu ilkin 17.08.2015 tarihinde yayınlanan programda söylediği enfes şebnem ferah yalnız performansı ile tanıdık. sonrasında lal ile farklı bir şeyler denemek istediğini de bizlere gösterdi.
yüksek enerjisi, seyirciyle sahne şovuna gerek kalmadan kurabildiği telepatik iletişim gücü ve şansının da yaver gitmesiyle yarışmada finale kalabilen Merve'nin bu yarışmadan güzel bir sonuçla ayrılacağını düşünüyorum.

eğer buraları okuyorsa o'na bir nebze de olsa kendisiyle aynı yollardan geçmiş bir arkadaşı olarak tavsiyem çok çalışması, başaracağına olan inancını kaybetmemesi.
çok çalışmak derken başta zinde bir vücut ve kontrollü bir şan gerektirir bu işler. doğru sesleri dinleyerek kulağını doğru eğitmesi çok önemli. sonrasında yediğine içtiğine ve eforuna hatta kilosuna kadar dikkat etmeli ki başarı tesadüfe bırakılamayacak kadar ciddi bir çalışmanın sonucunda gelir. bir de başarısızlıkların kendisini yıldırmasına fırsat vermemeli, bunlardan ders çıkararak hep daha iyisini yapmaya gayret göstermeli. her zaman kusuru kendinde araması bir adım ileriye gitmesi için çok büyük bir yol gösterici olacaktır.

neyse efendim, uzun lafın kısası, bu şirinenin bu pazar günü ne yapacağını hep birlikte göreceğiz ve kendisini yüzümüzde gülücüklerle izleyeceğiz tv başından.

başarın daim olsun tatlı kız.