bugün

yanlış görmediysem usd. 1.76 tl. lere gerilemiş ki bu doların pes ettiği işareti olabilir.
bu banka herkesden evvel pozisyonlar alarak kendine geniş bir manevra alanı sağlamış, millet ya bu banka ne yapıyor diye eleştiriken haklılığı zaman içinde ortaya çıkmıştır.
çari açığın da zaman içinde belini kıracaklar. alkışlıyorum.
bunu yaparken türk bankacılık sektörünü ateşe atmış olması da gözlerden kaçmaması gereken bir gerçektir.

(bkz: imkb bankacılık endeksi)
dolar, gözünü tekrar 1.90 a dikince kim yendi kim yenildi belli oluyor.
üf deyince kurlar düşebilir. buna oynaklık denir. netice itibari ile serbest piyasada fiyatlar er geç yerine oturacaktır.
geçici bir müdahale olduğu çok açıktı. uzman ekonomistler bas bas bağırdı, kalıcı tedbirler alınmalı diye. bastırıldı lakin şimdi daha kötü ve daha hızlı bir patlayış söz konusu ve merkez bankasının duruma müdahale edecek gücü kalmadı. (bkz: 1929 the great depression) olayı buna benzer bir krizdi ve beraberinde 2. dünya savaşını getirdi. aynı durum söz konusu olurmu bilinmez lakin orta doğu savaş kokmaktadır ve şu anda barıştan çok uzaktadır. bu da bir savaşın habercisi olabilir.
galebe çalmaktır. *
teknikten uzak hislerimle bir yorum yapmam gerekirse, borsa endeksinde ikili dip, usd de ise ikili tepe mevcuttur.

yani borsa artık düşmem der usd d daha yükselmem.

yatırım tavsiyesi değilir.

not: şimdi teknikten uzak ama ikili dip vs. den bahsediyorsun o ne ola ki diyenler için açıklama olarak, kafamda o grafikler var. herhalde öyle olmalı, yemin bakmadım, bakmıyorum.
erdem başçı, 2012'de dolara göz kırpmıştır.
tabi 10 gün önce doları yenemeyiz derken şimdi ise tl kazanacak doları yeneceğiz demesi çok spekülatif.
açıklaması:
"biri bizi test ederse istisnai güne geçeriz"
istisnai günlerde 100, normal günlerde 50 milyon dolar satacaklarını belirten başçı, "biri bizi test etmeye çalışırsa anında istisnai güne geçeriz" diye konuştu.

-iyi de başkan serbest piyasada değil miyiz? cari açık ne olacak?
hem tüketimi azaltmayı, ekonominin soğumasını istiyor kredileri kısıyorsun hem de cari açığı finanse ediyorsun bu nasıl olacak?
görsel
görsel
güncel Önemli Başlıklar