bugün

gereksiz profildir. zaten memurlar.net bütün ilanları ve haberleri herkese açmıştır. kullanıcı profili ile sadece insanlara laf yetiştirip, yazdığınız yorumu yayınlamayan moderatöre tepki gösterip strese girmenize yarar. gereksiz.
kendimce burdaki tipleri inceliyim diyecektim ki başlığı ararken "memurlar net ten hatun kaldırmak" başlığıyla karşılaştım. bu mına kodumunun memleketinde hatun kaldırılmayan, "olm ben çatır çatır hatun götürüyorum, çok skiciyim lan ehehee" tribine bağlayan gencolara rastlanmayan bir ortam yok mudur ya!

neyse profilleri yazıp kaçacam..

sendikalardan istifa ediyoruzcular:

bunlar atamayı, zammı, basın açıklamasını, martılara atılan simit oranındaki düşüşü, buğday rekolte fiyatındaki dalgalanmayı bahane ederek diğer sendika mensuplarını istifaya çağırırlar. onlar için inandırıcılık, sonuç, fayda falan önemli değildir. onlar otomatiğe bağlamışlardır bir kere. burda osursam, bursa bilmem ne eğitim sendikası yönetimini falan istifaya davet ederler.

hükümet yalakaları:

bunlar aslında toplumumuzun bir aynası. toplumsal dinamikleri sosyolojik açıdan irdelediğimizde ehhh neyse süslü laflara gerek yok. biz millet olarak iktidarı, hele iktidardaki güçlüyse, severiz. işimiz görülür mantığıyla kıçından ayrılmayız. işte bunun memurlar nete yansıması bu arkadaşlar oluyor. memura maaş zammı verilmez "arkadaşlar çok şükür işimiz var" deyu yorum keserler.

hükümete muhalifler:

bunlar da her şeyi "eeee referandumda evet demeyeydiniz kardeş" seviyesinde ele alır. hükümetten yargı reformu gelir "olm zamanında oy vermeseydiniz basbas bağırdık burda" tribine bağlarlar. yorucu tipler.

diğer meslek mensuplarına kin güdenler:

bir başka yavşak profil de bu. adam atıyorum dişçidir, dişçiler dışındaki bütün meslek gruplarının özlük haklarına dair taleplerine karşı çıkarlar. misal, kamuda çalışan veterinerlerin özlük hakları ve çalışma koşullarıyla alakalı bi haber yapılır, bunlar hemen "veterinerler daha ne istiyor acaba!!!!bir!birbir! maaşları gayet iyi. asıl dişçilerin mağduriyeti giderilmeli. büyüklerimize duyurulur!!!!üçüç!" diye başlar veryansına.

memurlar netten hatun kaldıranlar:

ahahahaa şaka lan şaka, yok böyle bi şey.
Memurların ne kadar boş beleş kaypak tipler olduğunun göstergesidir.
Linkedin kadar boş beleş olamaz.