bugün

(bkz: solitaire uzmanı)
kesinlikle ama kesinlikle kenedir.

memur tıpkı özel sektör çalışanı gibi olmalı. kimse inkar edemez. bir çok kamu kurumunda memurlar yatıyor. üstelik vatandaşla olan ilişkileri de umursamaz tavırlarda. soru soruyorsun cevap verirken tafra yapıyor. işini hallederken yavaştan alıyor vs.

ama iş garantisini kaldır bak bakalım nasıl hizaya geliyorlar. bir gün sil baştan değişecek bu sistem umut ediyorum.

not: işini hakkıyla yapan memur arkadaş. sen alınma.
zaman geçsin diye uludağ sözlükte takılan mağdur insan.
günlük mesai bitmek üzere. online sayısındaki düşüşten anlayacaksınız. an sonra...
çizgili pijamaları olmadan pikniğe gitmeyen insan profili.
Şu an entry girmemi sağlayan mesleğim.
ÇOĞU kişiye olmak sanki hayalmiş gibi gelen, olunduktan sonra ise hayatı sorgulatan devlet işçiliği.

Bazen diyorum. Ulan 150-200 tane koyunum 30-40 tane ARI kovanım olsa. Bir elim yağda bir elim balda köyümde yaşasam. Her gün kümesten yumurta toplasam. Kendime yetecek küçük bi bostanım olsa. Sebzemi kendim yetiştirsem. Meyve ağaçlarım olsa. Yazın elmalarımı toplasam. Motorla kışlık odunumu hazırlasam. Bir köpeğim olsa mesela. Boş zamanlarda alsam tüfeğimi kendimi Dağa bayıra vursam.
görsel
maasi ay sonuna kadar yetirmeye calismak alanında uzmanlaşmış kişi.
aksine bugun parayi bulamamislardir. maliye tuhaf sekilde maaslari yatirmamistir.
asgari ücret ve emekli maaşlarını baz alırsak, hiçte ezik olmayan kesim.
Ortada bir bebek vardir ve uretilmesi gerekiyordur....

9 kadinin, 1 bebegi 1 ayda dogurabilecegini soyleyen kisiye PROJE MUDURU denir.

1 bebegin, 18 ayda ancak dogacagini soyleyen kisiye URETIM MUDURU denir.

1 kadinin, 1 ayda, 9 bebek dogurabilecegini soyleyen kisiye PLANLAMA MUDURU denir.

1 bebegin uretim seklinin ille de yanlis oldugunu soyleyen kisiye KALITE KONTROL MUDURU denir.

Dunyada hic kadin ve erkek kalmasa da o bebegin kendini dogurabilecegini soyleyen kisiye PAZARLAMA MUDURU denir.

1 kadindan, 1 bebegi, 1 ayda dogurmasini bekleyen kisiye GENEL MUDUR denir.

9 bebegin 1 ayda, 81 bebegin ise 9 ayda dogabilecegini soyleyen kisiye ARGE MUDURU denir.

1 ayda, dokuz doguran kisiye ise...... MEMUR denir.

güler misin ağlar mısın ey okur..
devletle sorunu olmayan insandır. Sorunu olduğu vakit işçi olur.
avantajları dezavantajları çalıştığı kuruma göre değişen kişidir. devlet kurumlarında ciddi bir maaş ve sosyal imkanlar yönünde adaletsizlik mevcuttur. bazı kurum her çalışanına lojman verebilirken bazı kurumların bir tane bile gayrimenkulu mevcut değildir. bazı kurumlarda döner sermaya geyiğiyle maaşlar oldukça iyiyken, bu geyiğin olmadığı kurumlarda yarı yarıya düşük maaş alırsın. bazı kurumların sosyal tesisleri vardır, yarı fiyatına rakı yudumlarsın, bazı kurumların çay ocağı dahi yoktur. bazı kurumlarda bir ay tek biay çift maaş alırsın, bazısında babayı alırsın.

netice-i kelam; çalışıldığı kuruma göre yorumlanması gereken meslek grubu.
657 sayılı Kanuna tabi ve 399 sayılı kanun hükmünde kararnamenin 1 sayılı cetvelinde bulunan personel.
güncel Önemli Başlıklar