bugün

"götümü yırttım, kpss den doksan küsür puan aldım ama torpil(!) yüzünden memur olamadım" deyü bahanenin götüne götüne çakarak memur olamama hikayesi sallayan kişinin bahane aracı olarak kullandığı torpil lafzıdır.

olum, ben 81 puanla ayrı ayrı kadrolara iki kez yerleştim, sıkıldım, 2014 de bi daha deniycem. ne torpil var ne başka bişey.

hangi bahane ülkesinin hangi tırrık cemiyetinde yaşıyorsunuz amk?
iktidarı ve yapılan işleri kötüleme, akabinde yerden yere vurma bahanesi olan torpil meselesidir.

shp döneminde devlet kadrolarını istila eden kürtleri unutmadık vesselam...
yav he he tandanslı bahaneler içerir.

--spoiler--
aykadaşım, doksan beş aydı, atanamadı vüüüüüü!
--spoiler--

yalan amk.
memur olmak çok sik bişeymiş gibi bi de olamamanın bahanesi mi varmış..?

not: 8 yıllık kamu personeliyim.
efendim hayatımın 4 yılını özel sektörde çürütmüş biri olarak ve en son tazminatımı alarak ayrılan biri olarak bu sene var gücümle memur olmaya çalışıyorum. 1.5 senedir çalışmıyorum. geçen sene alan a çalıştım olmadı bu sene b ye hazırlanıyorum. o moral bozmaya çalışan adamları da zerre kadar sallamıyorum. üniversiteden ev arkadaşım 79 la atandı çünkü. çok da rahat işi var. geçen anlattı biraz da 2000 e yakın maaş alıyor ve özel sektörde olduğu gibi fırsatını bulduğunda yavşamaya çalışan adamlarla muhattap da olmuyor. bilmem anlatabildim mi? üstelik olay torpilse özel sektörde onun en babası var ki ben 3 işime de torpilsiz girdim.
bu seneden itibaren kpss nin kalkmasiyla birlikte nirvanaya ulasacak bahanelerdir.
94 ile atanamamışlığım var. Sıralamada 3200 lerdeyim eee sorun bende değil kimde?
yanlış tercih ve aklı havadalıktan dolayı bahane üretme nedeni olarak torpildir.