bugün

Elbistanın sesi adlı yerel gazatenin başsağlığı bölümüne severek izlediğimiz abimiz memati baş'ı kaybettik sevenlerine ve kederli ailesine başsağlığı diliyoruz şeklinde ilan veren insandır.

Not: Caps'i ekleyeceğim parseli yapayım.
katar katar gelen şehitlere bir fatiha okumuş mudur acaba?

sorsan milliyetçiyim falan da der.
zenzi obama başkan oldu diye kurban kesen dayıyı anımsatmıştır.
vakti zamanında abisine de yayınlanmıştı hatta selası bile okundu. eyy gidi ne adamdı o zamanlar süleyman çakır be. o değil hala inanamıyorum arkada, memati baş öldü mü bee. *
Filmleri ciddiye alan cahil insanlar grubudur.
yurdum köyden çıkma enteli taşralının kokusu çıkınca, gerçek yüzü görününce "eki eki la ooolum biz nasreddin hocanın torunuyuk makara yapıyollaa" diye kılıf arıyor. sebep aidiyet ve mensubiyet, ataya tapıcılığın ve feodalitenin izdüşümleri. geçen bayram elini öpmeye gittiği babası da bu adamın bir başka modeli çünkü...

sonra telaşla en gerizekalıca hareket dahi savunuluyor...

mizahmış...

ben de diyorum ki;

"bazen her şey göründüğü kadar basittir"
bihterin cenazesinde salya sümük ağlayan ablalarımız kadar gerçektir ne mizahı ilan veren adam bugün dükkanı açmadı lan.
evet ne kadar cahil bir millet olduğumuzun bir kanıtı.zamanında nuri alço, tecavüzcü çoşkun gibi yeşilçam sanatçıları sokakta yüryememişlerdi.filmlerin çok etkisinde kalıyoruz.öyleki çoğumuz (bkz: kurtlar vadisi filistini) izlemiş.oğlum israille savaş çıksa biz yenerik.diye ortalıkta dolaşmakta.halbuki israil orta doğunun tamamına yetecek bir askeri güce sahip.
o değil de aslen bir lemanvari aşağılama lafı olan "yurdum insanı" ibaresi hala tedavülde mi yahu? yıl olmuş 2012....
hala halk makara yapıyor diye telaşlı bir gülümseme ve hafiften incelen bir tonda savunulan kepazelik...

asıl ben anlayacağınız dilden konuşayım yurdum kürtçü cemaatçisi...

kahvedeki geyiği felsefe sanan, fethullah gülen'i veya benzeri şaşkınları falan da derin hoca sanıyor.

fikriyatından çorap kokusu sızan adamlar laf ebeliği peşinde...

köylü milletin efendisidir var bir de...
Dizide ki Çakır karakterinin ölümü sonrasında yapılanlardan sonra bana hiç şaşırtıcı gelmiyor nedense. Camide mevlüd okutanlar vardı daha ne olsun.
elifi görse mertek zannedecek zibidiler ona buna cahil diyecek cesareti nerden bulurlar demiyoruz. yıl uğursuzun. ama özgüvene ben de hayranım...

tarih konusundaki cehaleti mükerrer şekilde kanıtlanmış sevgili dostumuz ırkçı mırkçı diye inceden kıvılcımlar çıkarmaya başlamış...

ayrıca tartışmada asıl eleştirilen kısma verecek cevabı (akıl,fikir,bilgi) olmadığı için "yetişin komşulaaaar dinimiz elden gideyo" diye histermiş...

önce entelektüel adabıı öğren sonra mahalle karısı gibi laf yetiştirirsin demiş şair bi eserinde.

azıcık delikanlı olmak lazım. gerçi onca abi elleyince bozuluyor sanırım.
önceden hitler için fatiha okumuş, pilav dağıtmış yurdum insanı.