bugün

melankoliye dair yazılan günlüklerdir.
melankoli nedir nasıl melankolik olunur diye sayfalar tutarında yazılar yazmak isterdim ama yemez. çamura saplanan aracın aslında yavaş yavaaş çıkacağını bilirsin ama onu hep fazla güç kullanarak patinaj çekmeye mecbur bırakırsın. melankolik adamı buna benzetebiliriz yalnız bir farkla melankolik patinajı bilinçli yapar.*hayat mutlulukları yaşamak i.in çok kısa ve mutsuzluklar inşa etmek için çok anlamlı.
sabah kalktığında kimisi o günün hangi gün olduğunu bilmezmiş. bakınır etrafa bir rüyaya uyanmak ya da belirsizliğini devam ettirecek bir iz bulmak için. kafasında neler döndüğünü bilse anlatacak çok arkadaşım vardı ben onların düşündüğünü anlattığım için benden kaçtılar. galiba anlaşılmazı seviyoruz çünkü anlaşılmak sorumluluk getiriyor. sorumluluk belirli bir korku.
hayatını temize çekecek bir kadın çıkıyor bazen karşına kalem gibi öyle anlamlı öyle başka ama yürümüyor. sen müsvedde olmuşsun çoktan. ne parşömenin zarafeti ne de beyazlığı mevcut üzerinde.
gri renklerin hayata tonlarını geçirmesi başında hep ağrıların olması rüyaların olmaması beyninin içinde hep bir sesin seni aşağılaması
nemrudun sonunu getiren topal bir sinek.
topal sineğe bile misyon yükleyen bir irade var.
ben bu iradeden kaçıyor muyum?
haydar haydarın kafada devamlı dönmesi gibi geçiyor hayat. fark edilmek mi farklı olmanın amacı yoksa sadece muhalefet olmak mı?
biraz anlaşılmak zor mu insanlar için.
hepimiz aynı vardiyada çalışan işçiler gibiyiz kalabalığımızdan sadece paydos zili çalınca haberimiz oluyor.