1. .
  fazla sigara tüketiminin ciğerlerinde açtığı tahrip sonucunda orta yaşında,2002 yılının kışında vefat etmiş fevzi hemoroidile ayşe hemoroid'in oğlu, zeynep'in kardeşi, emel'in abisi. bugün 23 yaşındadır; cep harçlığını ocak eczanesinde kalfalık yaparak çıkarıyordur. ahenk şahenk lisesinde öğrenimini tamamladıktan sonra, ülke genelinde sık görülen bir tedirginliğin sonucu ile, yeşiltepe eczanesinde çıraklık ile iş hayatına atılmıştır. 1.60 boyunda ve zayıf bünyeye sahip olması ve babasız kalmış bir ailenin başına geçmesi, üzerinde ağır bir sorumluluk olmuştur. buna rağmen yılmamış, askere gidene kadar, tam takır parasını alarak adı geçen yerde çalışmış, askere gidip geldikten sonra da, yeni bir yerde, ocak eczanesinde işe başlamıştır. şimdi, çalıştığı yerde kalfadır ve iyi bir maaş almaktadır. hedefleri arasında çok para kazanıp modifiyeli bir subaru satın almak ve almanyadan her yıl mahallelerine, halasını ziyarete gelen funda ziyaile evlenmek vardır.

  yalnız, feleğin darbelerine maruz kalmasına rağmen hala ayakta duran bu bünyenin ,geçmişte kalan kötü anılarına bakarak diyebiliriz ki canını sıkan çok şey vardır. bir kere dediğimiz gibi, 1.60 boyunda olmanın getirdiği ayrı bir kompleks durumu vardır. yarma gibi, 2 metrelik arkadaşlarının arasında dolaşırken, boyunun kısalığı ve çelimsizliği aklına gelir, o gün ve saatte ne kadar neşeli, yerinde duramaz olursa olsun, bir bahane bulup arkadaşlarınınn yanından ayrılır. 'limewire dan yeni bir film indirdim', ya da 'yüzüklerin efendisi'nin son bölümünü izleyeceğiniz bizimkilerle" dese de hepsi, bundan önceki hayatında işlediği bir günahtan dolayı boynuna yüklendiğine inandığı e.t. görünümlü halini unutmak içindir.

  bir kere, zeki bilardosalonunda oyun oynarken bir serseriye dalaştığında ve çocuktan sağlam bir dayak yediğinde,ağlamış, çocuğu pataklayacak gücü kendisine vermediği için allaha isyan etmiştir. mahalle de oturan, sabıkalı, teyp hırsızı, çek-senetçi bütün tanıdıklarını toplayarak çocuktan öcünü almanın onu ne kadar tatmin ettiğini en iyisi, zamanı gelince kendisi söylesin.

  aynı şekilde, başka bir olayda, 2. evlerinde kirada oturan kürdün teki, babasının ölmesini ve ailenin sahipsiz kalmasını fırsat bilerek ekmek elden su gölden misali, kira parası vermeden 6 aydan fazla bir süre evlerinde oturmuştur. mehmet hemoroid'in güçsüzlüğü burada da kendini göstermiş, başındaki böyle bir belayı tek başına savmasının mümkün olmadığını anlayınca,yardımcı olur diye, oturdukları apartmanın altındaki küçük dükkanında, emlakçılıkişiyle uğraşan remzi abisinin kapısını çalmıştır ki adı geçen adam, yeşiltepede oturanlar tarafından, 70 lerin ortasında yıldızı parlayan yeşilçam aktristi hülya koçyiğit ile aşk yaşamış kişi olarak bilinir ( adı geçen remzi beyin, basık bir odaya benzeyen karanlık dükkanının kapısından girince karşıdan gülümseyen hülya koçyiğitin çerçeveli resmi görünebilir. bazıları, bilhassa remzi beyi kıskanan ve onunla geçinemeyenler hülya koçyiğit ile birlikte olmadığını, hülya koçyiğite duyduğu bağlılıktan böyle bir yalan uydurduğunu söylüyorlar). kendileri, şu anda 60 yaşında olan remzi bey,üniversitelerde sağ sol olaylarının yaygınlaştığı dönemlerde çetecilik işiyle uğraşmış eski bir sabıkalıdır.sonradan karanlık işleri bırakmış, kazandığı parayla şimdi işletmekte olduğu dükkanı açmıştır.

  adı geçen kişi, mehmet hemoroid'in çaresizliğini görünce ona yardım etmeyi boynunun borcu bilmiştir.' fevzi abinin bana az emeği geçmedi" diye saygı ile adını andığı fevzi hemoroid'in oğlunu ve beli silahlı 3 adamı yanına almış, kahvehane basmış, kürdü kahvehaneden alıp belgrad ormanına götürmüş, adamın iyice gözünü korkutmuştur.
  ... zinani