bugün

gel artık mehdi reyiz yakarışlarının cevabıdır.
(bkz: basima bir is gelmeyecekse)
ali veli 49 50dir.
bugüne kadar hep bir mehdi muhabbetidir aldı başını gidiyor. ben şahsen inanmıyorum bu muhabbete. hele ki adnan oktarın yıllardır hakkında konuştuğu bir muhabbete öldürseniz inanmam kesin yalandır. insanlar hz. isayı değil mehdiyi beklemeye başladılar. kuranı kerimde mehdi ile ilgili tek bir ayet yoktur. beklenmesi gereken hz. isadır mehdi değil. mehdiden sadece hadislerde bahsedilmiştir daha fazlası yoktur. türk milleti biraz aptaldır ne yazık ki çok çabuk kanar her şeye ve yine ne yazık ki arap toplumlarında bu durum çok daha kuvvetlidir, sebebi eğitim olsa gerek. yıllardır bir mehdi muhabbeti aldı başını gidiyor herkes mehdiyi bekliyor. beklemekten başka bir halt etmiyor. batı tarafından gündeme bu kadar çok getirilmeye başlanan bir hadise olduğunu düşünüyorum mehdinin çünkü insanları bekleyişe itiyor ve bekleyişin her dakikasında bu insanlar karanlığa gömülüyorlar. mehdi vardır yoktur bilemem. belki vardır belki yoktur, ama ortalıkta büyük bir saçmalık olduğu çok açıktır. hadislerden birisi dünyanın üzerinden kuyruklu bir yıldız geçtiğinde insanlar bunu görecek ve mehdi zuhur edecektir, bir kaç yıl önce bu yıldızın halley kuyruklu yıldızı olduğu söyleniyordu 80 lerin sonlarında geçmiş dünyaya yakın bir yerlerden. şimdide 2012 de gözükecek olan kuyruklu yıldız bu yıldız diyorlar. ani hadisleride kendi kafalarına göre yorumlayıp insanları boş yere kandırıp aaa mehdi geliyo vırt zırt dedirtiyorlar. uygun olan uyanip karanlığın önüne geçmektir. hz isa doğru zaman da gelecekir zaten bu neden ile bekleyip dünyayı her saniye biraz daha fazla karanlığa gömmenin bir anlamı yoktur.

sonralardan gelen edit: hz. isada beklenmemelidir nitekim bu isa kurtarıcı olarak gelecektir vs. şeklinde hiç bir şey yazmaz kuranda. incil ve tevratta mevcuttur bunlar. insan oğlunun kaderi artık kendi ellerindedir, başka kimseden hayır beklemesinler. bekledikleri sürece sonu hüsran olacaktır.