bugün

laiklerin bir çoğudur.

hadi şeriatçılar 3 tane kadınla daha gizli gizli dini nikah yapıyorlar diyelim, peki laikleri tutan şey eşlerine olan sevgi mi yoksa medeni kanunun onları engellemesi mi?

ben bir kadın olarak şeriat düzeninde evlenmiş olmayı isterdim, böylece eşimin hakkı olduğu halde sadece benimle evli kalmış olması beni her saniye gururlandırırdı.

şu an evli olsam bunu nasıl anlayabilirim? çok kadınla evlilik yasak olduğu için mi, beni sevdiği için mi sadece benimle beraber?

hadi buyrun çözün
-sen
-ben
-sen
-e been
-sen
-ben de geleyim mi?
-sen gelme ulan ayı.
Nedense aklıma bu geldi yahu. Esen kalınız.
şeriatteki 4 kadın meselesi erkeğin sevgisini gösteren bir turnusol kağıdıdır.

bu mesele bu kadar net.
aklıma dini inancım olmasa ateist olsam adam öldürürüm, tecavüz ederim diyen müslümanları getirmiştir.
4 tane alma hakkı varken birini almış olmasının mutlu ettiği yazar beyenatı. sana o güveni veren adamın zaten dışarda işi olmaz. sistemi sizin gururunuz okşanacak diye değiştirecek değiliz.
sistemin değişmesinden korkanlar eşlerine güvenemeyenlerdir.

bu kadar da açık konuşuyorum( tayyip stayla)
sistemin değişmesinden korkanlar eşlerinden değil özgür haklarından vazgeçmekten korkarlar. kadını tamamen pasifleştirecek, erkek güdümüne sokacak herşeye karşıyım rabia olayım derken pelinsu'luğu da eline yüzüne bulaştıran hanım.
medeni kanuna filan gerek yokki dedirten hede. lan gidin suudi arabistana filan alın 4 kadın....millet kara çarşafa aldanıp çirkin sanıyor arap karılarını...öyle yavrular öyle fıstıklar varki içlerinde aklınız gider. gidin alın 4 karı durumunuz varsa. zaten parası olupda türkiye'de evlenen ve bi karıya bi ömür katlanan herif salaktır mk...git al 4 tane piliç yaşı 20'den küçük olsun ve evlen mk..hele evlenip de boşanmış arap kızlarınla evlenmeniz için babaları ise para ödüyo mk. üstelik kadın senin mk. senin...
islamdaki en güzel uygulama bu diye düşünen beynamazlardır.

şeriat gelince kadınların ikinci eş olması zorunlu hale gelicek sananlar özgürlükle mecburiyeti ayırt edemeyenlerdir.

bir şeyi serbest yapmak, zorunlu yapmak değildir.
bunlar hep libido lobisinin oyunlarıdır. ama hormon ferman dinlemiyor. (bkz: yolla panpa)
bir şeyi serbest yapmak onu kullanmaya açık bırakmaktır. siz istediğiniz kadar yırtının bu ülkeye şeriat getirtmeyiz. ne mutlu türküm demek kürtlere saygısızlık derken özgürlükçü, demokrat oluyorsunuz ama müslüman olmayanları islam hukukuyla yönetmeye çalışıyorsunuz.

iran orada....
4. kadınla evlenmeyi serbest hale getirmek diğer kadınları zorla sıraya dizmek anlamına gelmiyor.

böylelikle aldatma diye bir şey ortadan kalkacak. sıkıyosa başka bir kadınla evlensin bakalım. beni gözden çıkarmışsa yapabilir ancak bunu.

eğer gözden çıkardıysa şeriat gelse ne, gelmese ne..
4 erkekle evlenecekler listesi de olabilir.
hahaha diyorum... Asla!
Halihazırda iki karım var ve ağzıma s..ıyorlar.
Bırakın dördü... Sitseniz almam üçüncüyü bile.
Edüüüt; sen free takılırsın yavrum, ben poligamik... sen süker bırakırsın, ben sahiplenirim. Sen her zaman açsın, ben dönüp bakmam başkasının kadınına. Sen yargılarsın insanları, ben yetişkinlerin özgürlüğü bağlamında düşünürüm insanların tercihlerini. Evet!!! Hadi siktir git şimdi!
serbest olursa laikler evlenecektir. çünkü şakirtler yasak olmasına rağmen gizli gizli 3 5 götürüyorlar. hahahasiktir. evet.
anadoludaki kuma olayından bihaber entel arkadaşlarımıza medeni kanunun caydırıcı olmadığını hatırlatmayı bir borç bilirim . zaten böyle evlilikler var . ha yasal olursa herkes nikahlanır o başka .