bugün

meb in artık 4. sınıftan 12. sınıfa kadar sınav yapacağı sınav istemidir.

http://www.memurlar.biz/e...yeni-uygulama-366896.html
şakaysa komik değil gerçekse trajikomik...

haydi robotlaştırmaya devam edin insanları. altıncı sınıftan itibaren sınav stresine soktuğunuz bireyler yetmedi, çıtayı iyice aşağı çekin, iyice yarış atına çevirin çocukları. hatta ilkokula sınavla alın o derece.
(bkz: yok anasının nikahı) tepkisini alır eğer doğruysa.
yılın komedisidir, öğrencileri 50 kişilik sınıflara tıkıp 1 öğretmenin herkese yetmesi beklendiği yetmiyor gibi, özellikle de liselerde öğretmenin sınıfa hakim olamaması ve o kargaşa içinde dinlemek isteyenin bile ders dinleyememesi yetmiyor gibi, bu insanlara princeton da eğitim almış gibi sınav yapılması akıl karı değildir.
sanırım kimse tarafından okunmadan hakkında yorum yapılan sınav. gayet güzel bir çalışmaya benziyor. sonuçta öğretmenler ve sistem ne derece etkili bir şekilde görülebilecek. çocuklarda herhangi bir kaygı oluşturacağını da düşünmüyorum. aslında hiçbir zaman sistemin ne kadar etkili olduğu ölçülemez ama en azından niyetleri iyi. umarım saçma sapan bir şekilde yapmazlar bu işi de. tek korkum o.
eleştirilere anlam veremediğim sınav sistemi. ya bu sistemi eleştirenler öss'yi, 4+4+4'ü vs. eleştiren kişilerle aynı hemen hemen. adamlar kendi getirdiği sistem ne kadar işe yaradı, eğitim ne seviyede onu görecek. madem ki sistemi eleştiriyorsunuz , sıfır çekenler çıkınca haklı olduğunuz ortaya çıkacak. eleştirmeden önce ne olduğunu araştırsanız veya bi tıkla okuyup nasıl işleyeceğini, öğrenciye etkisinin olup olmayacağını öğrenseniz aslında iyi bir sistem olduğunu göreceksiniz.
sonrada vay efendim 90 dan sonra doğanlar niye gerizekalı. al işte bu yüzden.
her sistemi iki sene kullanan bir ülke için pek de şaşırtıcı olmayan gelişmedir.
artık çocuklar bile hangi sınava girdiğini bilemez hale gelecek.
haberi okuduğumda, halka yansımasının pek farklı olmayacağını düşündüğüm sınav.
bilinmesine gerek olmayan dikiş tutturamayan milli eğitim sistemlerinden biridir. Mili eğitim bürokratlarının Tek yaptıkları sistemi değiştirmek mi diye düşündürür.