bugün

üst edit: kaynak beğenmeyen bizanslılar için bir kaynak daha ekliyorum. https://twitter.com/tvnet/status/1332327308049387521

başlığın olması gereken hali, "mc donalds tavukları nuggetları için işkence ederek öldürüyor iddiası" şeklindedir.

doğal olmayan yöntemlerle hızlıca büyütülen tavukların çekilen, işkenceye maruz kaldığı görüntüleri üzerinden ortaya atılmış, bu görüntülere haber sitelerinde yer verilmiş.

başlığı "iddia" diyerek açtım ama iddiadan ziyade tüm bu olanlar, tavuklara yapılan işkenceler bir gerçek. gariplerim, kafasına sopayla vurularak öldürülen mi dersin, kafası ezilen mi dersin.

türlü türlü işkencelerle öldürülmüşler. insan ciddi ciddi üzülüyor, görüntüleri izledikten sonra insanlığını sorguluyor. allah belanızı versin orospu çocukları.

https://twitter.com/yenis...tatus/1332414401387900932
Hayvanseverim diye geçinen avm sosyeteleri utansın
Hepsi hamburger yiyip hayvanseverim diyorlar
Bunlardan olsa olsa yiyimsever olur
Zaten seri üretimle üretilen tavuklar. Tıpkı hasat edilen bakliyatlar gibi. iskence edilse ne olacak?
Hayatım boyunca mc donaldstan bir kez bile yemedim. Muhtemelen yemeyeceğim de.

Ama nerede çekildiği belli olmayan bir görüntüyü x firmaya yüklemek çok saçma. Bir defa şöyle bir durum var ki neredeyse hiçbir şirket kendisi üretim yapmaz. Fabrikalardan malzeme temin ederler. Yani bu görüntülerin çekildiği fabrika mc donaldsa tavuk eti veriyorsa bile muhtemelen 3 4 yere daha veriyordur.

Ticari hesaplarla böyle paylaşımlar yapmak ancak ne yediğini bilmeyen cahil insanları kandırmaya yarar. Yediğimiz her hayvansal gıdada hayvanların büyük ahı var. özellikle tavuk eti çağımızın en seri üretilen ve tüketilen hayvansal gıdası. Ne yazık ki en çok acı da bu sektörde yaşatılıyor. en güvendiğiniz yerden aldığınız tavuk etinde bile aynı durum söz konusu. A markası b markası işine girenler kesinlikle a veya b markasına sahip ya da çalışanı.

Sözün özü kimse edebiyat yapmasın. Hepiniz biliyorsunuz ki yüksek insan nüfusunun ceremesini hayvanlar ve doğa çekiyor. Sikeyim mc donaldsı. Mahallenizin kasabı da aynı.