bugün

sen katlasanda tezgahtar gelip yine kendi bildigi gibi tekrar katlayacaktır.
(bkz: good guy greg)
saygılı sayılabilecek kimsedir.

dikkatimi giysiye verebilecek haldeysem bunu yaparım. teşekkürler.
tam da benimdir. ne gerek insanlara iş çıkarmaya aldığın gibi bırak onu yapamıyorsan da dağıtma bari. bir de almayıp dağıtan tipler vardır alacaksın kafayı duvara duvara vuracaksın yazık değil mi o elemen bütün gün ayakta kaç saat çalışıyor bir de işi bu değil mi der bu tipler para kazanıyor bu işten para kazanıyor diye senin keyfinin kahyasına eşlik edecek değil ya duvardan sonra eline alıcan kızılcık sopasını öyle girişicen enine boyuna anca belki öyle akılları başına gelir ( baya şiddet içerikli oldu ama napayım szölük sevmiyorum bu tip insanları) bir keresinde benim katladığımı gören satış elemanı daha önce paketlemede mi çalıştın diye sormuştu hızlı ve güzel katlamışım elemanın yalancısıyım.
muhtemelen başak burcu insanıdır.
bende yaparım bu haraketi hatta almayı düşünmediğim bir kiyafeti hunharca saldirip her bedenini ortalığa saçmam. çalışanı düşünmek işçiyi düşünmek.
allah razı olsun denilen insandır. ben mağaza satış danışmanıyım. hergün anamız ağlıyor ürün katlamaktan. hele bir de havalar sıcaksa o kabine terden ve ayak kokusundan girilmez. en çok ta kadınlar yoruyor bizi. ulan amk kocan birşey beğenmiş adamın işine niye karışıyorsun. yok hayatım bu olmamış, yok bunun rengi seni açmadı, yok bilmem üst kata yeni ürünler gelmiş oraya da bakalım. sırf bu mantıktaki kadınlar yüzünden mağaza sürekli geç kapanıyor.
muhtemelen kendisi de tezgahtarlık yapmıştır zamanında diyebileceğimiz kişidir.
estetik yaşayıp aynı zamanda estetik düşünebilen insandır.
eski bir mağaza çalışanın yapacağı şeydir.

(bkz: benim o)
Yahu adamlara ayıp olmasın diye yapıyorum ama bir zaman sonra insan kendini garip hissediyor be.yanında ki adam kırıştırıp atar sen katlayıp koyarsın. Biraz inekçe sanki.
aklına annesi düşen insandır. sürekli bir gözetlenme hissi duyup istemsiz yaptığı eylemdir.
kibar, halden anlayan, vicdanli insandır. nedir yani saç, savur tek parça almadan da çık. kıytırık da olsa bi katla canım.
karşısındaki insana ve yaptığı işe saygı duyan insandır. karşısındaki insanları köle olarak görmeyen insandır ve empati kurabilen insandır ayrıca...
ya da daha düz olarak arkamdan sövmesinler diye düşünüp katlıyor olabilir. o görevliler asabi oluyor genelde...
yine parası'nın olmadığı aklına gelmiştir.
vicdanlıdır.
benimdir. 100 tane kıyafet deneyip,
hepsini asılı bulduğum yere geri koyuyorum.
çalışanlara yardımcı olmak isteyen kişidir. yada evinde düzenli bi hayat yaşıyodur ve bunu alışkanlık haline getirmiştir. lafı kısa tutalım bu benim.
iki ihtimal vardır, ya emekçinin halinden anlayan bir emekçi dostudur yada satış elemanına şirin gözüküp tavlamaya çalışıyordur.
adab-ı muaşeret'i olandır.
bazen ben çok beceremiyorum ama yine de paçavra gibi atmaktan iyidir diye düşünüyorum. eğer askılıkta ise elbise aldığım yere koyuyorum.
adamın dibidir, insandır, emeğe, emekçiye saygılıdır.
bir zamanlar tekstil sektöründe çalışan insandır. eski günlerini anımsamak istemiştir.
helal olsun insanıdır. bir de katlamaya niyet edip katlayamayan modeli vardır bunun.
benim o.ayıp geliyor dağıtıp dağıtıp gitmek. zaten herkes şuursuzca atıp gidiyor. bari benimki toplansın.bu kadar iyi bir şey olduğunun farkında değildim. umarım sevap pointler artmıştır.
Benim bu. Uzun yıllar önce bir mağazada çalışmaya başlamıştım, sürekli insanlar dağıtıyordu ben topluyordum. Bu her gün yüzlerce kez tekrarlanıyordu. bazı zamanlar 2 dakika önce toparladığım alan bir anda savaş alanına dönüyordu ve ben yine onları tek tek katlıyordum. bu işe bir kaç gün katlandım ve su toplamış ayaklarımı da alarak işten çıktım.

işte o günden beri mağazaları sakince gezerim, beğenmediğim bir şeyi ellemem, böyle katlanmış bir kıyafet gördüğümde de satış elemanını çağırır, beden ölçümü söylerim, o verir ben alırım.

Mağazada açtığı giysiyi katlayıp geri koyan insanda çalışanın işini kolaylaştırır. Yapılması gereken hareketlerden biridir bu. Onun işi bu diye düşünmeye gerek yok, onların bir ton işi var, en başta düzenleniyor zaten, bunu günde defalarca tekrarlamak işkenceden başka bir şey değil. Anlayışlı olmakta fayda var.
güncel Önemli Başlıklar