bugün

aslında konuyu bir de mazot ile ws arasındaki bağlantı olarak incelemek gereklidir. mazot neden fiyat farklılığı yaratır; içerisindeki katkı maddelerinden dolayı. yani mazotun içinde bir sürü yabancı materyal, su, yağ, çapak vs. bir çok şey bulunursa bu mazot kalitesiz olur ve fiyatı orjinal kaliteli mazottan ucuz olur. bu pahalı mazot genelde kozmopolit ve büyük illerimizde görülürken, daha küçük ve kendi halinde illerde ucuz mazotla karşılaşılır. efendim bok mevzusunda ise durum tam tersidir. peki bok neden farklılık gösterir. efendim kozmopolit illerimizde bokun oluşumu için gerekli olan besin maddeleri yok hormonlar, yok ilaçlar vs diyerekten bir çok katkı maddesi ve yabancı organik-inorganik madde içermektedir. ama anadolunun ücra yerlerine doğru gidildikçe bok daha saf, daha temiz bir hal alır. ve ülkemizde bir bok ne kadar saf ve temiz ise o kadar kalitesiz ve temizlemesi kolay, ne kadar karışık ve ne iduğu belirsiz ise o kadar kaliteli ve temizlemesi zordur. görüldüğü üzere, kaliteli bokun bulunduğu illerde tuvalet fiyatları yüksekken, kalitesiz bokun bulunduğu yerler ucuzdur. bu nedenle de yörelerde de tuvalet fiyatlarının değişiklik göstermesi gayet normaldir.
kesinlikle pazarlık yapılmadan kabul edilmemesi gereken fiyattır. hatta 3-5 arkadaşınızla anlaşın ve grup indirimi yapılmasını sağlayın. öyle ki bu şekilde 50 kuruşa yapacağınız küçük abdest size 25 kuruşa gelebilir. böylece 25 kuruş cebinizde kalmış olacaktır. bu şekilde günde 1 lira tasarruf edilse yılda 365 milyon cebinizde kalır ve o parayla son model bir cep telefonu alabilirsiniz.
efendim kenefler krali olarak diyebilirim ki değisken maliyetler sebiyle ne yazik ki ilden ile fiyat farklilaşmasi olmaktadir.

misal vermek gerekirse sahsima ait olan sehr-i istanbul'un işlek umumi keneflerinden olan galata köprüsü kenefe ihale usulu alindiği için 50 ykr ücret ödenmektedir.

ammavelakin yeniköy de bulunan kenefim de bu ücret gerek kira gerekse prezantanbl elamn ihtiyaci ve maliyetlerin yüksek olmasi ve iskocya'da ki satomun bahcesinin bakim masrafi yüzünde 10 ytl'dir. - kenef kahyasina ayda 2500 ytl toka ediyorum ssk haric-

fakat gelgelim diyelim ki misal olarak sebinkarahisar otogarinda ki isletmem de ise girdi maliyetleri kücük oldugu için ve elemana günde 1 sigara arti günlük 15 ytl ücret ile calistirdiğim için maliyet düsük olmakta sadece 25 ykr ücret tahsis edilmektedir.

iş bu suretle normal bir durum olan bu durumda avur zuvur etmek
seda sayan ile francoise hardy'i karsilastirmak gibi abestir.

ey vatandas cise verecek paran yoksa eger gel bedava işini gör keneflerim de maksat iş görürsün. fakat sen dersen ki arkadas
beles mısır oolmasin kicim da patlamasin diyorsan eger en yakın kuytu yere yahut cali arkasina gidip hacetini gör.