bugün

90'ların sonlarına kadar devam eden kuşaktır.

günümüzde her zahmetin kolaylığı çıkmış, bizim zamanımızda nerdee?...

mavi leğen lükstü. öyle her zamanda bulamazdık bu imkanı...

hey gidi günler hey...
ahh ahh..
salonun ortasında herkesin içinde yapılırdı bir de..
(bkz: neşeli günler)
mavi legende yikanan çocuktan zarar gelmez.

bir pazar gecesinde baba evdedir genelde.. odada soba vardır.. sobanin üzerinde gugum vardir. mavi legen ve bu ayrılmaz ikilidir.. o isinir sobada..tv de de behzat uygur ve süheyl uygur un programları.. alt yazidan tbmm geçer fakat ozamanlar anlamıyoruz tbmm ne demek diye sonra öğrenince anladımki en baba çıkarcilarin dolduğu büyük yermiş. fakat baba ısrarla değiştirir o kanalı sacma sapan yerleri açar cine 5 teki belgeseller veya 32. gün falan. sen cimersin ( belli bi yastan sonra legen kalkar kardeşin banyo yapar) beyaz aletini giyip zibarirsin. 7de uyanıp okula gidersin. sabah buz gibidir annen elinizi yüzünü sarmıştir. sütlü gevrek alırsın 50 liraya aylarca yıllarca tekrarlanır aynı şarkı..

ve buyursun hergün duş alırsın.. evinde sohben vesaire vardır.. yanında baban vardır fakat telefona bakar sözlüğü face e millette yazarsin.. behzat uygur ve süheyl uygur dan eser yoktur.. sen dexter. breaking bad viking izlersinn
atletin ise artık siyahtır. sabah okula gitmesende olur.. üniversitedesindir.simit veya gevrek ise 90 kuruş olmuştur.

herşey asla eskisi gibi olmaz artik..
içinde bulunduğum kuşaktır. leğene bağdaş kurulup oturulurdu. kovaya 2/3 oranda sıcak 1/3 oranda soğuk su koyulurdu. daha sonra tas yardımıyla yıkanıp liflenirdik. vay anasını be.
bir demir leğende yıkanan kuşak değildir.
Hemen hemen herkes yıkanmıştır. En basiti ilk banyonu sence küvette mi yaptın? Düşün.
kafaya tası yemiş kuşaktır. o yüzdendir kafa tasının sık atması.
Kafasına annesinden su döktüğü maşrapayı da yiyen kuşaktır.
Yavaştan 30 a doğru yol almış kuşaktir.

Şimdi düşünüyorum da o şartlarda şu an yaşayamam nasıl yaşadık diyorum.

Ama o günler öyle güzeldi ki bilseydim her anın tadını çıkarırdım.

Masumduk.
Pipim gözüküyor yoksa foti atardım.