bugün

var mısın yok musun yarışmasında kutu başındaki yarışmacıların renksel ve hissel eylemi. ''genelde mavi açıyorum, şu an mavi hissediyorum'' gibi söylemlerle açığa vuruluyor. günün yarışmacısı da bu hisse genelde itibar ediyor.
(bkz: feeling blue)

böyle düşünüldüğünde anlamı mutsuz olmak gibi birşey oluyor tabii.
şirine: ohş ımş yeah! kutumda mavi hissediyorum gözlüklü şiriin!
gözlüklü şirin: ne olacağıdı yarraaam, buğday sarısı mı olacağıdı.. gargamel mi sandın sen beni?
şirine: ohş küfret küfret geliyorum! geliyorumşşh! büyük hissediyorummşh!
kutuların mavi olmasından kaynaklanan histir, bir de kırmızı hissedenler var onlarda da renk körlüğü hissi var.
15 şubat günü cem yılmaz'dan alaylamasını beklediğimiz söylem. açıklasınlar bakalım ne demek miş mavi hissetmek?
eskiden feeling blue derdik biz buna. hislerin mavileşmesi, duygusallığın ve arabesk hislerin damarda dolaşması... ağır melankoli yani. şimdilerde ise dandik yarışmalarda kutunda ne hissediyorsun sorusuna cevap olmuş. nasıl havaya giriyorsa o insanlar, telepatik yeteneklerinin olduğunu zannediyorlar. sana birşey söyleyeyim mi; ortam çok bozulmuş be sözlük.
Önce mavinin ne hissettirdiğini bilmek gerek sözünü akla getiren.
var mısın yok musun sayesinde dilimize kazandırılan yeni bir sözcük öbeği.yarışmada kullanılan anlamıyla ki bu temel anlamıdır, kutudaki miktarın küçük olduğu yönündedir.halk arasında yaygın olarak kullanılan bir diğer anlamı ise; yaşanan olaylara iyi yönünden bakmak , pozitif yaklaşımlarda bulunmaktır.

-ya ne diyosun bu obama konusunda?
+valla ne yalan söyliyim.mavi hissediyorum.bu adam abd'nin uzun zamandır ihtiyacı olan bir başkan kanımca.başarılı olacağı kaanatindeyim.

-yarın ki sınavda napıcaz ya hiç çalışmadık!?
+ben mavi hissediyorum hacı ya.hoca kolay sorucak bence.
arafta olmaktır.
nötr hissetmektir.
Ne mutlusundur,
ne hüzünlü.
tam ortası işte.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar