bugün

Bilimsel bir itiraftır. hemde sadece hesap makinası kullanarak yapmaktır bunu.
Şöyle ki;

3 ü 7 ye böldüğünüz zaman cevap 0,42857143 çıkıyor. mantıken bu sayıyı 7 ile çarptığımız zaman ise 3 sayısını tekrar elde etmemiz gerekir ama 7 ile bu sayıyı çarptığım zaman cevap ibretlik şekilde 3,00000001 çıktı bakınız çok dikkatli bakınız. en sondaki bir sayısı ilk işlemde yoktu ama şimdi var. dolayısı ile geri dönüşümlü olarak bir sayıyı arttırmış oldum. virgüllerin çokca sağında olmuş olsa da bu bir değişimdir ve bunu ben buldum. belki bunu ilerletip bedava enerji bile üretilebilir.

Edit: ulan adamların hesap makineleri hiç umursamıyor virgüldn sonra ne var ne yok acaba bir sayı artmış olabilir mi eksik olabilir mi diye veriyor bunların eline tek haneli cevabı ooh.. ulan bilim hep sizin gibiler yüzünd yerlerde.
görsel

Dagilabilirsiniz.
(bkz: einstein was here)
Senin yüzünden bak o kadar matematikçi işinden olacak kardeş yapma etme yazıktır zaten işsizlik var...
Beyler gerçekten matematik o kadar objektif değil sanırım kandırılıyoruz ;

görsel
3 liralık hesap makinesiyle öyle olur. ama fonksiyonlu hesap makinesi buna izin vermez. işte biz mühendisler de bu makinaları kullanırız...
hayır 3/7=0,4285714286 çıkıyor x7=3,0000000002 yapıyor.

Üst düzey matematiğimle yanlışlığı da düzelttiğime ve ufkunuzu iki katına çıkardığıma göre biraz da dünyayı kurtarayım...
senden bi zikim olmaz.
- Please just kill me!

Albert Einstein.
Yanlış hesaplamışsın 3 çıkıyor. Velev ki senin dediğin doğru olsun ve böyle çıkıyor olsun.
Bu durumda da sen ne işsiz adamsın be kardeşim. Tek tek bunları mı denedin ? *
arkadaşa ödülünü verin. insanlığın dünyadaki görevi sona erdi.
(bkz: dünya kilit evren kapanabilir)
Bende de sonuç budur. Ne olacak şimdi?
görsel
(bkz: e sayısı nasıl bulundu) sorusuna alternatif cevap bulma yolunda kesin adımlar bunlar...
(bkz: anlamlı rakamlar)
Meylin gelmeden yorum yapmam demiştim gelmiş tokatlamış şimdi dağılabilirsiniz gerçekten.
(bkz: ağam eğlenir benimle)

makine bu. kul yapısı. hata yapabilir.

saygılar sunuyorum azizim...
bugunu çıkarttınız iyice hee.. denir bunu bulana..
bug matematik değil, bug sensin bence dostum.
Bilemiyorum altan bilemiyorum..
at kafası ya sikine göre yuvarlamış ondan sonra..
aman neyse..
kardeş sen bir de istersen şu altta söylediğim şeyi bir araştır..

(bkz: truncation error)

hadi bedava bilgi, yine iyisin..
ben de yarım saattir başlığa takıldım başlığı anlamaya çalışıyordum. zira hesap makinesinden sonrasını okumadım. * bug imiş vurgulanan. hala da ona takıldım. yine anlıyoruz ki güzide dilimiz direkt orijinal haliyle yabancı kelimeleri bir türlü bünyesine katamıyor. sanırım onu güzide kılan da bu. *
ilkokul matematiğiyle bu kadar oluyor sanırım.
Bunun bir de yarını var diye düşünmek lazımdır.
Onun adı "buminkagan96" ama arkadaşları ona aynştayn diyor.