bugün

hesaptan anlıyormuş da tam paraüstü vermek için bozuk 1 lira var mı diye soran kasiyerdir.halbuse siz 1 lira verseniz iş daha da karışacak.ki nitekim karışır hesap .hatta işin ilginç yanı herkes farklı şeyler yemiştir içmiştir farklı paralar uzatmıştır ama bu kasiyer sırf işi biliyor gibi gözükmek için herkesten 1 lira ister.camel soft alırken 10luğa 1 lira koysan iyi gider ama o zaman istemez işte 25er kuruştan 8 tane bozukluk verir.
para üstünü hesaplarken tek gözünü kapatıp, tek gözüyle size mal gibi bakan kasiyer.
21 lira verip, 6 liralık sigara isteyince, önce 1 tl'yi geri veren, sonra 10 lira + 4 adet bir lira verendir. candır, canandır. "baba beni okula gönder" 'dir.
doğaldır. matematikten anlasa kasiyer olmazdı.
kasiyer olmak için türev integral gerekmez vessellam. anlamasa da olur.
beş lira tutan hesabı on lirayla ödeyen müşterinin para üstünü vermek için hesap makinesi kullanır.
yazar kasanın üstünde para üstü panosunu okumayı biliyorsa sıkıntı olmayacak kasiyerdir.
insanı çıldırtır. iki saat kasadan tek tek avcunuza para koyar ama bu para üstü verme olayı bitmek bilmez. insanda kasanın başına geçip kendi paranın üstünü alıp "hade ben gittim" deme isteği uyandırır. hele de bir yere geç kaldıysanız o kasiyeri köhnede sıkıştırıp odunla dövebilirsiniz.
dudakları öne doğru büzer, gözler beyne doğru yol almaya başlar, yaklaşık 3 saniye sonra bu pozisyonu terk edip size bakar. siz o anda kasiyerdeki insanüstü değişimin şokunda olduğunuz için kasiyer kimsenin hesaptan kitaptan anlamadığını evde anlarsınız.*
''şimdi ben sana ne kadar verecem'' sorusuyla sürekli karşılaşmanıza neden olabilecek kasiyerdir.
matematikten anlamayan değil de dört işlem yapamayan kasiyerdir. yoksa matematik veya mühendislik çıkışlı olanlar hariç matematikten anlayanı pek bulunmaz diye düşünüyorum.