bugün

başıma bir şey gelmeyecekse matematik anlamayan insanın sayısal zekasının düşük olmasıdır. sözel zekası gelişmiştir.

sözel zekası yüksek olanların genelde duygusal düşüncedekiler olmasının argümanı da olabilir. zira sayısal zekası yüksek olanın düşünce yapısı mantıksaldır. duygusal değildir.
ibretlik tespit. Yeni bir şey değil.
matematik anlamak, hep hayalini kurduğum bir anlamaktır.

siz hiç matematik anlayan birini gördünüz mü?

ben zor anlayan gördüm.

bu arada carry on my wayward son, 2. sezon finalinden itibaren başlamış.
Yerinde bir tespit. Evet.
matematik çözüm bulmaktır farklı düşünmektir olayları farklı yorumlamaktır.

ben matematiği iyi olmayana zeka seviyesi düşüktür deme hadsizliğine düşemem ama matematikten anlayan kişi daha pratiktir diyebilirim.
tamamen bir saçmalık. her insanın daha iyi algılayabildiği alanlar vardır. Belli ki bu alanlardan birisine matematik girmemiştir. sadece o alan üzerine çalışmayı sevmiyordur.
iyi bir hocaya denk gelememek benim sorunum mu aqü. ilkokulda liseye geçeceğimiz zaman son sene ya en önemli senemizde matematik hocası askere gitti. Yerine biri de gelmedi. Çoğu matematik dersimiz okul bahçesinde top oynamakla geçti. Lise desen aynı umursamaz eğitimcilerle paldır küldür geçti gitti. Paldır küldür diyorum.. lisedeki matematikçimiz eski boksörmüş. Bir de elazığlıydı. Yok necati şaşmaz şöyle öğrenciydi, yok abisi böyleydi. Onları anlatırdı. Sonra da değişik hatunlar girdi derse temel olmayınca bina da dikemedik üstüne..

Neyse ki yakında özel derslere başlıycam. Türkiye dereceli bi hoca buldum. Çohoş bir hanım. Kandırmaya çalışıyorum. Kanarsa editlerim.

Kpssde 95 alcam işşallah..
Maalesef üzücü bir gerçek.
zeka ne zamandan beri ölçülebilir bir değer? matematik bilen insanların düşünme kabiliyeti fazladır sadece hepsi bu kadar, anlattığınız zaman kavramayacak insan yok, sorun bence bir soru yaptığında kendini çok zeki sananlarda.
Matematik yapanın sayısal zekası yüksektir. Bu diğer alanlarda da zeki olduğu anlamına gelmez. Mesela benim bi adresi öğrenmem için en az 3 kere gitmem gerek. Matematiği iyi olmayan biri bi kere gitse adresin krokisini çıkarabiliyor. Netice olarak matematiği yapmaya yarayan zeka yaşamın % kaçına lazım olur bilemiyorum.
güncel Önemli Başlıklar