bugün

tıpkı güney sınırlarının önceden çizilmesi gibidir. ne yazık bu sınırlar petrol kaynaklarına göre çizilmiştir. şunu da hatırlatmakta fayda var ki; türkler anadoluya hakim olduktan sonra avrupalılar bu bölgeye türklere ait anlamına gelen turkia demeye başladılar...
enteresan bir önermedir.

photoshop olma ihtimali de vardır, zira sayfanın arka tarafındaki yazılar okunabiliyor. ve o yazılardan dikkat edersieniz district...of turkey aynen görülebiliyor. sayfanın arka yaprağında olsa ters olarak okunması gerekmez miydi?

edit: 1600'ler ve sonrasında anadolu topraklarına gelen batılı seyyahlar genellikle asia minor yani küçük asya tanımını kullanmaktadır.
"her şey önceden planlanmış mıydı? yoksa planlanmış bir dünyada mı yaşıyoruz, yoksa tanrıda mı mason? hepsi az sonra." dedirten masonların 1870 lerde yaptığı bok.
belge gerçekmi değilmi bilinmez lakin, bırakın 1870 i her zaman avrupa ve dünya, osmanlıdan bahsederken ''türkler'' diye bahsederdi. osmanlı bir hanedanlığın ismidir, sonuçta devlet bir türk devletidir.
işin ilginç yanı örgütün simgesine dikkatlice bakarsanız polis teşkilatının ortasında bulunan simgeyle tıpatıp aynı olduğunu göreceksiniz.
http://galeri.uludagsozlu...C3%BCrkiye-demesi-218955/
fotoşop olma ihtimalini bu işten anlayanlara bırakıp kişisel düşünceme geçiyorum. daha ottoman empire'ın turkey olmasına 50 sene var! hade diyelim, ezelden beridir türklerin yaşadığı yer diye türklükle ilgili isim konuyor. e peki neden turkish lands, turks ya da turkistan vb. isimler koymak yerine doğrudan bizim seçeceğimiz isim olan turkey konuyor?! bu biraz tuhaf gelmiyor mu size de?!!
birleşik arap emirlikleri' demeleri saçma olacağından türkiye' demiş olabilirler.

zaten haçlılarda osmanlı ülkesine türkiye demiştir, sonra alaaddin keykubat' bunlara " akıl akıl gel götüme takıl " demiştir.
(bkz: miryokefalon savaşı)
bu savaşın kazanılmasıyla avrupa, türklerin anadolu'dan atılamayacağını görmüştür.
anadolu için artık türkiye demeye başlamışlardır.
*
türkiye demek türklerin yaşadığı yer demektir.
bu yüzden de masonların 1870'de osmanlı'ya türkiye demesi normaldir. hatta daha önce de demiş olabilirler.
*
osmanlı tabiki imparatorluk kültürü olan çok uluslu bir yapı. ama osmanlı demek, türkiye demektir.
dikkat ederseniz avrupalılar, osmanlı viyana kapılarına kadar dayanırken sürekli türkler geliyor anneciğim diye ağlamışlar.
hatta şarkılar bile yazmışlardır.
o zaman bu işin masonlarla bir ilgisi yok bu bir. çünkü masonluk locaları daha ortada bilem yokken bize türkiye deniyormuş; masonlar sadece bu ismi kullanmaya devam etmişler. dolayısıyla masonları bi kenara bırakabiliriz. ikinci mevzu; yanlış biliyorsam düzeltirsiniz; biz anadoludaki beyliklerden osman beyin 1299'da kurduğu osmanlı beyliğinin başını alıp yürümesiyle üç kıtaya hükmeden bir imparatorluğa dönüştük ve bu yüzden kendimize osmanlı imparatorluğu dedik. * o zaman biz en güçlü dönemizde bile kendimize osmanlı derken elin gavuruna mı kabul ettiremedik osmanlı olduğumuzu da adımız türkiye kaldı? yani benim için osmanlı türkiye falan farketmez de tarihi gerçek ne onu merak ettiğim için kurcalıyorum biraz. hatta bana kalsa anadolu kadar güzel bir isim de yok başka. keşke anadolu olsa bu ismimiz...
osmanlı türkiyesi.
miryokefalon savaşından sonra zaten anadoluya türkiye denilmekteydi.
diyebilir ama,

burası Türkiye Cumhuriyeti yani Turkish Republic olarak kuruldu !

Turkey değil !

Yoksa sen yanlış bir ülkede mi yaşıyorsun ?

seni de mi soktular !

kavram kargaşasına...

titre ve kendine gel !

çomar !

http://www.izlevideo.net/...a-turk-denir--361635.html
ülkeyi masonlar kurdu demeye varan; wikipedi ve bulletin forum okuyucusu çakma tiplerin itimat edeceği hede.
bin yıldan eskidir anadoluya türkiye, türcomania denmesi. ne masonu.
Ne diyeceklerdi asgard falan mı demelerini bekliyorsun "türkiye" adı 1923 de gökten inmedi yüzyıllardır kullanılıyor avrupalıların da osmanlıya bütün imparatorluğu kastederken türkiye dediklerini biliyoruz.
zaten isim türkiye turkia turkıya idi lakin cumhuriyet kurulmadan ve milli mücadele baslamadan ıngilizler meclislerinde bir karar aldılar türkiyede milli bir devlet kurulmalıdır diye sonrada geldiler başkenti işgal ettiler sonra ne olduysa bir mermi atmadan istanbulu terk ettiler soruyorum kendimi ıngilizler fiilen işgale devam etseydi ne olurdu aceba sonra deli sorular ettiler peki ne oldu.
çomar oğlu çomar bir adet vatan haininin, aklınca lafı bir yerlere getirmek istediği durum. o mason denen itler bile yanınıza daha şerefli kalır.
pkkcı kürdün islamcı ayağına yatıp uydurdğu türkiye ajitasyonu. türkiye uydurma devlet uydurma millet. çakallıkta yeni nokta.

cahil çomar. venedikli tüccarlar 1400 lü yıllardan beri anadoluya türkiye derler. batı lügatına burdan geçmiştir.

öğren bebişim.

masonların bu ismi kullanması gayet normal.
(bkz: ed devlet-ül türkiyye)

zamaninda memluklulere de turkiye denilmis, anadoluya da yuzyillardir turkiye deniliyor zaten.

yani turkiye adı ilk olarak memlukluler tarafındam kullanilmis, ben demiyorum kitap oyle diyor.
az sayıda olasılığı değerlendireceğiz.

1- turkey onlarda türkler anlamına gelebilir,
2- turkey diyerek bizimle hindi yakıştırması yoluyla alay ediyorlar,
3- türkiye'yi masonlar o tarihlerde planladı ve kurdu. ulus devlet hareketinin bir sonucuydu.

benim seçmek istediğim ilk ikisi, mısıroğlu'cuların seçmek istedikleri 3. seçenek.
yaşadığı coğrafyanın ve milletinin tarihini bilmeyen birinin büyük oyunu görme çabaları. zaten bu coğrafyaya asırlardır türkiye denilmekte. Hatta daha osmanlı kurulmadan öncede türkiye (anadolu) selçuklu olarak anılan bir devlet vardı bu topraklarda hatırlatıyım.
türkiye :batıda ve doğuda türk halklarının ve boylarının yaşadığı tüm topraklar.
edit: mason locasında kadın bulunmaz.
görsel
o zamanlar osmanlı hindi ticareti yaptığı için hem hindi hem türk anlamına gelen turkey kelimesi kullanılırdı ve çoğu kaynaktada öyle geçerdi bizde hindileri hindistandan aldığınız için hindi diyarı anlamına gelen hindistan demisiz oraya yani gayet normal.
güncel Önemli Başlıklar