bugün

şahsımı derinden üzen (bkz: şahsım), ötekileştirildiğimi hissettiren, aynı gemide olmadığımızı düşünmeme sebebiyet veren gerçek...

yıllardır bu ülkeye vergi ödeyen, çalışan, istihdam sağlayan, katma değer yaratan biri olarak ülkemizdeki şanslı 32 milyon kişinin içinde olamadık iyi mi?

evet, cumhurbaşkanımız erdoğan geçtiğimiz gün bu maskeler ile açıklama yapmıştı, "32 milyon kişiye maske gönderdik, teslim ettik, vatandaşlarımız cep telefonuna gönderilen mesajla eczanelerden maskelerini alıyor..." şeklinde.

oysa ki ben, devletin maske dağıtacağını açıkladığı ilk gün epttavm üzerinden siparişimi vermiştim, bir sonraki gün de e devlet üzerinden maske talebinde bulundum.

ama 1 haftadan fazla süre geçti, ne maske geldi, ne de maske almamı sağlayacak sms mesajı.

hadi ben muhaliflik yapıyorum, bana o yüzden göndermediler diyelim.
dünden beri 15-20 kişi ile görüştüm, hiç birine ne maske gelmiş, ne de maske alabilmek için sms gelmiş.

aynı konuyu ekşi sözlük'te de gündeme getirdim, aynı şekilde orada da kimseye maske ve sms gelmemiş.
https://eksisozluk.com/me...n-icinde-olmamak--6472164

peki o halde maske gönderilen, sms gönderilen bu 32 milyon kişi kim?
kimse bunları tanımıyor. bunları kim neye göre seçti ve maske gönderdi?

hayır, maske göndermeyin, istemiyoruz aman kalsın lütfen. ama bari bırakın paramızla satın alalım maskelerimizi.
hem satışını yasaklıyorsunuz, hem göndereceğiz deyip göndermiyorsunuz.

ne yapmaya çalışıyorsunuz???

edit: bu arada sözlükteki akp'lilere de gelmediğini düşünüyorum, şayet gelmiş olsaydı burada paylaşırlardı.
Bizim maskeler yanlışlıkla! cumhurbaşkanı yıldızlı paketler ile sağa sola uçaknan gönderildi galiba.

Neyse Silivride çok rüzgar varmış erecto sabah söyledi.
siz hala akape'nin herhangi bir sözüne inanıyor musunuz?

ben 20 yıldır inanmıyorum.

yalan onların standardı olmuş.

boşa umutlanmayın.
85 milyonluk ülkede olabilecek durum. Evet.
Eczanelerden temin edebilirsiniz marketlerde bile beleş çünkü marketlere maskesiz girmek yasak olduğu için market girişlerinde temin edebilirsiniz bedavaya.
Ağlama la.
32 milyon demek, her iki kişiden birinin maske sahibi olması demek. ben ve cevremde kimse maske almadı.