bugün

-büyük kızın aklı kıt olur. (üç kardeşli masallar)
-bir kurbağanın yanında asla devlet meselelerinden bahsetme.(kurbağa prens)
-bir lamba, asla sadece bir lamba değildir.(alaaddin)
-sakalı mavi olanlardan tırs.(mavi sakal)
-kelleşiyorum diye stres yapma.(keloğlan)
pamuk prenses ve yedi cüceler: her bulduğun erkeğin evine gitme. hele bir de yedi kişilerse.
kibritçi kız: uyursan ölürsün
kırmızı başlıklı kız: babaanneleri de yiyen olur.
poposu yere yakın olandan korkacaksın, çekineceksin. sanma ki her zehirli elmayla uykuya daldığında 7 tane sakallı makallı, çakır bakışlı cüce amca ardından şevkatle mezar hazırlar.
hayatta mutlu olmak istiyorsan önce çok çekeceksin.

hizmetçi olacaksın
zulüm göreceksin
kurbağayı öpeceksin
kurdun midesine gireceksin

sonra mutluluklar senin.
külkedisi ; tam anlamıyla drama kraliçesi. oradaki mesaj "erkeğini elinde tut yoksa en yakınındaki kapar "
Pamuk Prenses ve 7 Cüceler ..
7 erkekle aynı evde kalabilen kız.
uyuyan güzel:
gözlerimi kaparım, vazifemi yaparım.
suya sabuna dokunmadığın, etliye sütlüye karışmadığın sürece hayat boyu hiç sıkıntı yüzü görmezsin. ama eninde sonunda mutlaka seni de öperler.

çirkin ördek yavrusu:
her ne kadar önemli olan iç güzelliğidir deseler de sakın inanma (bkz: uyuyan güzel).
hansel ve gretel : bu hikayede anne insanlıktır ve ölmüştür, baba devlettir birileri tarafından kullanılmaktadır, üvey anne hükümettir gaflet içindedir, şekerle çocukları kendine çekip yemek isteyen cadı kapitalizmdir, hansel ve gretel iyi niyetle herkesin peşinden giden halk kitlesidir, gretel halkın muhafazakar kesimidir cadıya hemen inanır hansel devrimcidir halkı bilinçlendirip cadının götüne tekmeyi basar.
sindrella :

(bkz: ayak fantezisi)
"güzel ayaklı kızları kaçırmayacaksın."
karınca:
lan bu karıncanın, tüm yaz boyunca götü yere hiç değmez mi be kardeşim? sürekli çalış, çalış... of çocukken çekirgeyi sırf bu çalışkan karıncalar yüzünden severdim. lan adam ne güzel keyif çatıp, sağda solda gördüğü börtü böceğe asılırdı.. ama karınca hayvanlar gibi çalışır yemek toplardı..

çekirge:
yazın sıcağında çekilip bir gölgeye müziğini icra eden bu mübarek hayvan, yazın yatmanın ceremesini kışın karıncanın kapısından def edilerek çekecektir. klasik türk refleksi ile, adi karınca, lan yiyeceği iki lokma ekmek, versen ne olur? öl geber emi! diye çıkışırdım.
halbuki çekirge miskindi ve bize içimizdeki miskinlere yardım etmemiz öğütlenmişti.
la fonten topsun oğlum!
lan senin yüzünden yüzlerce çocukluk zehirlendi, paylaşmamak için kazandılar ve yardım isteyenlere ancak alll* diyebildiler..*
çıplak kral: yiğidin malı meydandadır. ya da kralın malı... bilemedim artık...
O kurbağayı öpersen bir gün sen de halüsinasyon görebilirsin. Narkotik mesajlar.
yüzü küçük ve güzel hatunlara yakışıyor, tombul tıfıllar uzatsın mümkünse.
Tavşan & Kaplumbağa; hızlı koşuyorum diye havalara girme, bokun seyrek düşer. önemli olan yavaş ta olsa istikrarlı olmaktır.
cüceler prensesle neden evlenmedi?

cvp: cüce oldukları için .

yani dünya acımasız.
Sinderella: Hatun kısmının gece 12.00'den sonra sokakta işi
yoktur .

Uyuyan güz...el: Bir kız kendisini öpen ilk erkekle evlenir ve
onunla sonsuza kadar mutlu yasar.

Hansel ile gretel: Masal kahramanlarının sayısı arttıkça IQ'ları düser... Çikolatadan evler yenmemelidir.

Kırmızı başlıklı kız: Sokakta her gördüğün zibidiyle
konusma.
Ali baba ve kırk haramiler: Password'ler iyi saklanmalı onun bunun
yanında bağırarak söylenmemelidir.

Alice harikalar diyarında; Her bulduğunu ağzına sokma

Heidi; Akıllı kızlar patikalarda neyin keçi kovalamazlar.

Alaaddin: Sokakta her bulduğunu karıştırma..

Pamuk Prenses: Hiç tanımadığınız biri size elma verirse sakın
yemeyin!

Rapunzel: Bi kuleye kapatıldıysanız kaçmak için saç uzatmayın
uçmayı öğrenmek daha kısa sürer.

Pinokyo: Baban marangozsa asla yalan söylemeyeceksin.

Çirkin ördek yavrusu: Ortaokulda size imalı bakıslar atan
gözlüklü tombul kızla/çocukla dalga geçip aşağılamayın, bir bes sene
sonra afet olur ağzınız açık kalır, ağlarsınız.
çocukların hiç bir zaman anlamadığı, ailelerin de eğitimsizse fark edemediği, zamanla doğru eğitimle kazandırılmaya çalışan doğru hareketlerdir.
az gittik,uz gittik,dere tepe güz gittik,6 ay güz gittik birde bakmışızki aynı yerdeyiz.*
Antropoloji dersinde hocanın aktardığı şey şu;

pamuk prenses, hiç tanımadığı bir eve girer. Kimseyi görmeden "aaa ne pismiş!!" diyerek evi bi güzel temizler. Yedi cüceler "işten" gelir. Bu onlara yemek yapar, sökülen kıyafetleri diker, ertesi sabah uğurlar falan.
Hoca burda toplumda cinsiyetlerin rollerinin ne kadar ilginç şekillerde ve erken yaşta kişiye aşılandığını anlatmaya çalışmaktadır.
çirkin, yaşlı, bir deri bir kemik kalmış, kötü giyimli kadınlar cadıdır. onlar kötüdür ve her türlü kötülüğü hak etmektedirler.
çocukken çevremdeki bazı yaşlılara kötü davranırdım sırf bu yüzden. mesela bir akrabamız vardı yukarıdaki tanıma çok uyan, kadını hiç tanımamama rağmen ondan ölesiye tiksinirdim. vay anassını lan, çocukken tam dayaklıkmışım!
kırmızı başlıklı kız: bir nevi fatmagül'ün suçu ne.
hansel'le gratel midir nedir. o masaldaki pastadan yapilmis ev, "ekmek yoksa pasta yiyin oç'ler" mesaji veriyor. biz yer miyiz? yemeyiz.
kotu cadinin verdigi elmayi yemek: annelerimizin her zaman tembihledigi seydir: baskasi acik bir yiyecek icecek verirse alma, kapali seyler al.