bugün

şu taksici lobisi kadar etkili lobi görmedim. arkalarında kim varsa adamlar resmen özerkliğini ilan etmiş gibi istediklerini yaptırıyorlar.

fıstık gibi bir uygulama olan martı tag uygulamasına yasak getirdiler. martı tag çıkar çıkmaz bu taksicilerin iki kelimeyi bir araya getiremeyen başkanları çıkıp bütün tv'ler de kem küm konuştu, dava etti ve hizmet şu an engellendi. inanılır gibi değil. bu tür uygulamaların hava kirliliği, trafik sıkışıklığı ve park yeri ihtiyacının önemli oranda azaltılmasına katkıda bulunması gibi faydaları konuşan bile yok. varsa yoksa aman sarı taksilere zeval gelmesin. bu taksilerin aleyhine hiç bir şekilde bir karar çıkmıyor çıkamıyor. çok ilginç değil mi?

uber gibi mükemmel bir hizmeti engelleyip eski püskü leş gibi araçlarıyla kendi çıkarlarına kullanmaya başladılar. bunu da tayyip erdoğana yaptırdılar üstelik.

yapılan zorbalıklar, müşteri almama, seçme gibi şeyleri zaten saymıyorum. bunlar sarı taksilerin rutini.

peki ama kim lan bu topluluk, biz teknolojinin nimetlerinden faydalanmak istedikçe sürekli buna karşı çıkan, engelleyen kim.
birisi çıkıp da bunlara dur diyemiyor. bakın diyemiyor diyorum. o kadar vahim bir durum. bu duruma bu hizmetleri kullananlar olarak bizim dur dememiz gerekmiyor mu ey ahali. sikko sarı taksilerin leş gibi araçlarıyla yolculuk etmek istemeyenlerin alternatifleri bir bir ellerinden alınıyor. isteyenlerde zaten edemiyor o da ayrı konu.

(bkz: https://shiftdelete.net/m...ygulamasina-erisim-engeli)
(bkz: Taksi plakası lobisi)