bugün

insanlar neden kendileri düşünmek yerine bir başkasının düşüncelerini kendi düsturu sayar ve uğrunda hatta savaşır anlamamış olan ben nihilist derim.

Dostum neden bireylerin ist i oluyorsunuz ki.
Marksist'in kazanacağı versus. Kısaca açıklamak gerekirse nihilist zaten kazanmayı takmaz, yakında intihar etmesi olasıdır, lenin zaten götün teki ama yine de iyi bir lider olsa da kazanamazdı çünkü bir fikri kimse fikrin kendisinden iyi yaşatamaz ve hayır gerizekalı leninist diyince o bahsettigim düşünce olmuyor. Benim bahsettiğim düşünce temel, kemik düşünce yani manifestosu. Manifestosu diyince zaten direk marksist düşünce kazanır. Nys bu.
Birbirine zıt olan iki farklı felsefi akım. Birisi hiççiliği diğeri ise kapitalin ortadan kalkmasını burjuva olgusunun hiç edilmesini savunarak eşitliği ön plana çıkarır. Leninizme gelince aslında Marksizmin alt koludur sonuçta bu akım Marksizmden ilham alarak ortaya çıkmış ideolojik bir akımdır SSCB'de kitlelere ilham vermiş bu akımla SSCB 74 yıl varlığını sürdürmüştür.
Sonuna izm gelen her türlü düşünce bana ters.eminim bunun da bi izmi vardır ama şundan da eminim ki bu benim fikrim. Benim düşüncem. Kemalizm maoizm sufizm.... Mao kim amk. Benden daha mı zeki Kemal kim benden daha mı kıymetli? Umurumda mı? Çoğunun fikirleri de yok zaten. Bir başkasının fikirleri üzerine düşünüp bişeyler ekleyip işine gelmeyenleri çıkarmışlar. Okadar. Bana ne ki? Aristotales in amına koy sana bişey olmasın bana ne politikadan? Okuduğuma pişmanım. Hiçbir görüşün etkisi altına girmeyin. Kendiniz düşünün dostlar. Onlardan daha zekisiniz.
bir kaç kişi öncülük etmiş düşünmüş. herkes düşünecek olsaydı herkesin kendine ait bir öğretisi olurdu.