bugün

Son zamanlarda gördüğüm kadarıyla markette çalışanlar arasında eğitim seviyesi açıkça yükselmiş durumda. Birçok çalışan üniversite mezunu genç var. Bunlar daha güler yüzlü müşteriyle daha çok ilgilenen kişiler oluyor genellikle. Kendilerini tebrik ediyorum tembelliğe yatmıyorlar kendi alanında iş bulamasa bile şerefli bir şekilde ekmeğini kovalıyorlar. 3 bin tl'ye yakın maaş + sigortası da var. fena para değil ailesiyle birlikte yaşayanlar için.
Şehir ekonomisinin en önemli kalemi, malların dağıtımı ve istihdam anlamında, şüphesiz marketlerdir zaten.
Türkiye'deki çoğu üniversite üniversite olmadığı için hiç sırıtmaz. Ne öğrendin sen o üniversiteden? Daha adam gibi dil öğretmiyorlar. Hep ezber işe yaramaz saçma sapan dersler.
bogazicine gittin diye insanlari neden eziyorsun lan, sen dil ogrendin de n'oldu sanirsin bana rusca almanca sakiyor pe*evenk.

hello, nice to meet you anca, o da afedersiniz sokuk bir aksanla (turklerin cogunda var bu o yuzden bir sey demiyorum) sanirsin icine cinli hindistanli kacmis.

neyse gecti, soruya donelim.

markette calisir diyorsun da arkadas bu gun bir mudur yardimcisi, kasap, sarkuteri elemani 3.500 - 4.000 para aliyor markette, kimi marketlerde primi carti curtu var, gunde sekiz saat calisiyorsun ben en son sekiz saat ne zaman calistim hatirlamiyorum, izinlerin var kurumsal oldugundan oturu kredi alman kolay.

ben kendini begenmis, sulalesi (artik) rahat bir abiniz gibi gorunebilirim ancak benden size oneri:

hep calisin, is ayirmayin, kazanin, ister yeyin ister saklayin ama para kazanmayi aliskanlik haline getirin
inanma sen onnara guzum, onnar reyiz düşmanı

la akabenin yabacağı üniversiteden ne olacak ?

dünya da denkliği var mı ?

çoğu yüksek din meslek lisesi

amen.
markette müdürse normaldir.

üniversite okumak artık matah bişey değil, her yer üniversite. ben üni okudum ayak işi yapmam yeaaa diye dolananlar işsiz kalmayı seviyor demektir zira her üniversite okuyan müdür olamıyor.
Kpss belası yüzünden mecbur kalıyordur.