bugün

markette 10 kişide olsa kasada sıra olur muhakkak. yani marketin dolu yada boş olmasıyla alakası yok. market boş olunca kasaların çoğunu kapatıyorlar. sağda solda ense yapan tezgahtar görmek mümkündür.
Market kasasında insanların ürün karşılığı para vermek için bekletilmesi sonucu oluşan yığılmadır. ayrıca markete girildiğinde boş olan, alışveriş bittiğinde en az beş kişinin önünde olması sonucu "acaba ben de mi bir sorun var?" sorusunun akla gelmesine vesile olun durumdur.
elimdeki sibat ayçekirdeği ile bir elektrik faturası ödermiş gibi beklemek bu olsa gerek.
şehir hayatının nimetlerinden faydalanan insanlar için göze gelmeyen durumdur.
arkadaş * koymuşsun 50 tane kasa, 3 tanesi çalışıyor, bekle babam bekle. sanki savaş çıkmış herkes doldurmuş erzağı, ki genelde sıra sana geldiğinde kasiyerin molası gelmiş oluyor, ya da yan kasa aktif hale geliyor buradan alabilirimi duyduktan sonra iki arada bir derede kalıyorsun, sıran da yalan oluyor. bu ne lan! erzak mı almaya geldik kasa kapmaca oynamaya mı. (bkz: çok bozdu istanbul çok)
hiç değişmeyen durumdur. ayrıca hep bana mı rastlıyor bu aksilikler bilmiyorum ama, o kasanın fiş kestiği zımbırtı mutlaka bozulur, kağıdı biter, pos makinesinin şarjı biter ya da başlayan kız daha işinin ilk günündedir, kaplumbağa hızındadır. mutlaka ama mutlaka o kasada illet olmak için bir sebep vardır.
az eleman, çok iş, çok para mantığı güden market sahiplerinin umursamadığı durum.