bugün

sokak hayvanlarına harcanacak kaynağı çok görüp, "Ama sayıları çoğaldı. Bu kadar köpeğe barınakta bakılamaz. Bundan sonra tek çözüm itlaf" diye savunan ve katliamı önerenlere sorum. Nerede bu evcil hayvan sahiplerinin, hayvanları için ödediği vergiler? Bu zamana kadar yalnız bu kaynağın bir kısmı bile bu işe aktarılsa, katliamın adı bile anılmadan bu iş çözülürdü.

Eskiden "köpek vergisi" de alıyormuş belediyeler.(Şimdi sokak köpeği sahiplenmeyenlerden, "cins" hayvan sahiplenenlerden de vergi alınabilir) Başka ülkelerde de varmış "köpek vergisi". Ancak evcil hayvan sahipleri, bu kadar vergi veriyorken, bu iş için ayrıca vergi çıkarmak izah edilebilecek şey değil.

Bütün bu kaynaklar yokmuş gibi, katliamın sebebini "kaynak yetersizliğine" bağlayanlara; "benim vergimle köpek mi beslenecek? " diyenlere duyrulur! Bir katliam olacaksa, bunun sebebi kaynak yetersizliği olmayacak. ViCDAN yetersizliği olacak. Bugüne kadar aynı yöntemle sonuç alınamadığı gibi, bununla da alınamayacak.
10 milyon sokak köpeği varmış... Peh peh peh... Bazı insanların sayılarla arası iyi değil anlaşılan. Fenerbahçe stadı 50.000 kişilik. 10 milyon köpeğin ne kadar olduğunu siz hesap edin! Veya şöyle diyelim: Türkiyede 32251 tane mahalle var. 10 milyon sokak köpeği olsaydı, her mahallede yaklaşık 310 köpek olması gerekirdi!
Ben esaslı bir hesapla geldim. Kişi wikipedia sayfası gösterip, onda yazan "tahmini" sayıyı gösteriyor. Tamam arkadaşım tamam. En itlafçı sensin! Bu işin çözülmesini ben istemiyorum(!) insanlar ölürken villamda keyif çatıyorum(!) Ne kafasını yaşıyorsunuz? Anlamıyorum ki