bugün

ülkenin cb'ndan utanmazı sağlayan işarettir.
malazgirt'i türklerden ziyade müslümanların sembolü olarak görenlerin normal karşıladığı durum.

peki siz hiç müslüman arapların kendi zaferlerinde bozkurt sembolü yaparak türkiye'ye selam yolladığını gördünüz mü?
babayı görürsünüz.

malazgirt türklerin zaferidir.
öyle kalacak.

edit: ek olarak biz zaferimizi bırakmadık ki el gelip sahip çıksın?! bizzat ahlat yöresinin bağrından yazıyorum bu entryi.
peki sen neredesin?

ayrıca diyojen falan saçmalamışsın.

ben bizzat saf türkçeyi bırakmayan, konargöçer karacaoğlan, dadaloğlu ve kozanoğlu'nun torunuyum.
sen kimin torunusun? emevi hükümdarının mı?
malazgirt türklerin zaferidir.

Malazgirtte anadolu ya müslüman halklar topluluğu değil türkler geldi.
O rabia işareti hz isa ya aittir. Araplara ait değildir cahillik yapmayın. 4 parmak hz isa as ın biri kesik olmak üzere kalan 4 parmağını gösterir ki manası; kıyamete yakın gökten inecek hz isa peygamberin müjdesini işaret eder. Yani o işaretle diyor ki zulüm sona erecek.

Peki türkler anadoluya girince bizansın rumlara yaptığı zulüm sona ermedi mi ? Evet sona erdi. O halde işaretin manası aynı mı ? Aynı.
Daha henüz türk olmaktan duydukları utancı ve rahatsızlığı açıkça dile getiremedikleri için türk yerine müslüman- türk derken, keşke arap olarak doğsaydım, arap olarak doğmamış olsamda en azından arap gibi yaşamak istiyorum demek yerine de islamı temsil eden alpaslan diyerek türkün değil islamın zaferidir bu demeye getiriyorlar lafı.
Zaferinizin işte böyle içine ederim manasına gelir.
Araplaşmayı Müslümanlık sanma gafletine düşmüşler bir halt sanır bunu.
görsel
Yerine göre usta bugün o lazım yarın kurdish peace bile yapılabilir.
Malazgirt Zaferini kutluyoruz, 'Büyük Taarruz'umuz buna izin verdiği için'.

'Anadolu'nun kapıları Türklere açıldı' falan filan,
kızıl elma da diyor bir de onun üstüne ve en son halkını 'rabia işareti' (?) ile selamlıyor.

Ne kadar da yerli ve milli ve de Türk değil mi(!)