bugün

yurdum kadınlarının ev içinde ne kadar faal olduklarının göstergesidir. tıpkı bir yarışma programında zamanla yarışan yarışmacı gibi evin içinde sürekli bir hareketlilik halindedir. işine o kadar konsantredir ki, bir şey sorulacak olsa kayıtsız kalırlar.

hiç kimseye tepki vermezler. onu izlediğinizde bir mutfakta, bir banyoda, bir odanın köşesindeki örümcekleri alırken, çamaşır asarken, yemek yaparken görebilirsiniz. baktığınızda bu kadar işlerin aynı anda yürümesi imkansızdır. zaman tutsanız ev işlerini en erken yapan kadınlar olarak türk kadınları guiness rekorlar kitabına adlarını yazdırırlar.

yok valla ben görmedim başka millette böylelerini. ocakta yemek varken ve karıştırılması gerekirken onu balkonda çamaşır asarken görürsünüz. yemeğin bir anda aklına gelmesi ile çamaşırı bırakıp derhal mutfaktaki yemek görevini icra etmeye başlar. işin güzel tarafı yemeği yakacak diye düşünürsünüz ama yemeği de öyle bir güzel yapar ki bunca iş arasında, parmaklarınızı yersiniz.

bir de dersiniz rus, ingiliz, italyan, alman vs..vs.. onlar kurban olsunlar türk kadınlarına. her şeysiniz siz.