bugün

siyah beyaz yayıncılık tarafından piyasaya sürülmüş kitap. içerik olarak birçok başarısız gruba yön verecektir diye düşünüyorum. bu işi daha önce yapmış ve mahkeme yoluyla şampiyonluk kazanmış tecrübeli kişilerin de düşünceleri kitapta yer alıyor.

ayrıca kitabın tasarımını beğendim. siyah ve beyaz temada hazırlanmış bu kitabın birçok başarısız grubun dikkatini çekeceğine ve başucu kitabı olacağına eminim. ne de olsa eski tecrübelerden ipuçları var, şimdilerde de lazım olanlar için bulunmaz nimet.

kitap içinde geçen bazı cümleler dikkatimi çekti.

mesela;

‘’mübaşir adımızı haykırmıştı. ne dediği pek anlaşılmıyordu ama ‘cimnastik’ kelimesini zor da olsa seçebildik. işte o an süreç başlıyordu, yeşil sahalarda elde edemediklerimizi gri mahkeme duvarlarında halledecektik. zaten spor budur, yeşil zeminde başaramıyorsan gri sahalarda koşacaksın..’’

etkileyici bir bölüm. bir de şu paragrafa göz atalım.

‘’ ....ilk duruşmada istediğimizi alamamıştık. rakiplerimiz bizden daha güçlü, daha başarılıydı. ne yapsak yetişemedik. bu düşüncelerle mahkeme salonunda sinirden kendi kendime konuşmuşum. hakim beni işaret ederek; ‘ayağa kalk!’ demiş. o an dalgındım, duymamıştım. arkadaşım dürtünce farkına vardım ve ayağa kalktım. kalkar kalkmaz gülümsedim. ben gülünce hakim de bana bir soru sordu; neye gülüyorsunuz? diye. hemen cevap verdim, arkanızda ‘futbol yeşil sahalarda kazanılan başarılarla ödüllendirilir yazıyor hakim bey, ona gülüyordum’ dedim...’’

muhteşem. bu eseri kazandıran yayınevine teşekkürler.

işte kitabın kapağı da burada.

görsel
Beşiktaşlıların master yaptığı konudur. 2 şampiyonluk beleşten aldılar. Ama hala utanmadan ağlarlar.