bugün

mahkeme sonunda ortaya çıkan, hakimin vardığı sonuç.

(bkz: ilam)

(bkz: yaz kızım)
Aleyhimize biri karar vermiş amk kimsin lan sen bizim hakkımıza karar veriyon. Polisler geldi, 3 pc, 4 telefon, 2 tablet, 5 usb, 1 harici diskimizi aldı. Diyo yok mahkeme kararı. La bari benim pc'yi almayın. Abimin pc sini alın aq. Suçu abim işlemiş gelmiş benim pc mi alıyorlar.

Polsiler'de de vicdan kalmamış vallahi. Adama diyorum abi bak öğrenciyim ders çalışmam gerek diyorum. Diyo ona mahkeme karar verir. Diyom kaç seneye ders çalışmama karar verir diyorum en az 2 seneye karar verirmiş. Amk 3 pc var zaten. 1 taneyi elbiselerin altına sakladım adam dedi her yeri arıycaz biz aramadan sen ver, dedi amk. zorluk çıkarma, dedi. Bixde sana yardımcı oluruz dedi. Amk o 3. Pc yi vermicektim deseydim 2 tane var deseydim. 2 sene pc siz ne yapacam nasıl ders çalışacam amk. babam'da almaz hayatta.

Yinede allah razı olsun telefonumu bıraktı. Amk baktım mutfak çekmecesini arıyor. Bende bayağa salakmışım amk adanlar 2 yeri aradı aq. Ben elbiselerin altından çıkartıp vermeseydim mal gibi şimdi pcm olacaktı. Beynimi sikim ya, ne kadar korkağım aq.
(bkz: ben az önce ne okudum)