bugün

insanın lakap bulma konusunda mantık sınırlarını zorlamasına sebep olan durum.

mahallemizde çocuk sayısı epey fazlaydı. kaldı ki bu normal bir durumdu ama adı murat olan beş çocuğun olması, onların üç tanesinin de aynı apartmanda oturması hiç normal değildi. bizi derin düşüncelere salıyordu. dışarıda oynamaya çağırmak için apartmanın önüne gelip murat diye bağırdığımızda ya üçü de balkona çıkıyor, ya da üçünün de annesi balkona çıkıyordu. artık eski dönemlerdeki gibi konuşur olmuştuk murat lafı geçince:

- ayşe'lerin murat mı gelmiyormuş?
+ yok o geliyor. zehra'larınki hastalanmış, gelmeyecek.
_ peki ya ilknur'larınki?

böyle uzayıp gidiyor muhabbet. murat beş harfli, murat'ı anarken kullandığımız kelime on iki! en sonunda toplanıp bir karara vardık. tüm muratlara bir lakap bulup bundan sonra isimleriyle değil lakaplarıyla çağıracaktık. yaşları hemen hemen aynı olduğundan, büyük, orta ve küçük diye ayıramıyorduk. anlaşılan yaratıcılığımızı konuşturacaktık. uzun uğraşlar sonucunda aşağıdaki beş lakap bulundu ve onaylandı. bulurken ne düşündük, hangi özelliklerine bakıp bunları seçtik bilmiyorum ama şu an otuz yaşında olan tüm bu muratlar hala lakaplarıyla çağırılıyorlar ve ne zaman karşılaşsak bana küfür ediyorlar.

1- şeker murat.
2- ondörtlü murat.
3- kara murat (çocuğun ten rengi beyaz peynirden halliceydi).
4- dobi murat.
5- ajan murat.
özel bir isme sahip olunmadığını gösterir.
büşra, gizem, özge ve mervelerin çektiği sıkıntıdır.
Kişilk bölünmesi olarak adlandırdığımız durumdur. ismi geçen 5 farklı Murat, aşağıdaki açıklamaya göre aynı kişidir.

* Şeker MUrat- Yüz ( Murat'ın yüzünü temsil eder ve insanların ne şeker şeymişsin sen hedesine maruz kalmasının sebebi yüzleridir )

* Ondörtlü Murat- Boyun

* Kara Murat - Göğüs ( Kıllardan mütevellit siyah )

* Dobi Murat - Göbek ( Ekstra açıklamaya gerek yok )

* Ajan Murat - ( Bir temel fıkrasında topsakallı bir ajandan bahseder, penis çevresi kıllarını topsakala benzeterek gizli ajan olan bir karakter. )

Edit: (bkz: Voltran)
Günde 736353663 defa aynı ismi duyma nedenidir.

Bizim site akıl hastanesi gibi, her kafasını camdan uzatan, " emreeeeee" diye hönkürüyor arkadaş!
Lan olum kaç kişisiniz siz, kaç emre var alla'sen?!
Memlekette isim kıtlığı var da benim mi haberim yok?
Çocuğuna, " emre" adını koymayanları asıyorlar mı?

Ali' ler, kaan' lar, gökhan'lar, can' lar nerde, biri deyiversin allah aşkına!
Ne güzel tesadüf. Bizim mahallede de saydım tam 9 tane dul var.