bugün

müslimlerin allah yoksa bu dağlar nasıl oldu hikayesi bir de dinsizlerin incilin bozulacağını tanrı bilmiyormuydu ve türevleri hikayeleri sıktı artık yani yenilikler yapın biraz daha farklı şeyleri sorgulayın.
Hikmetini anlayamadığımız bazı şeyleri de Allah’a bırakmak, imanımızın kemalini ve dinimizdeki sadakatimizi gösterir diyorum.
Öleceğini bile bile neden yaşıyorsun veya çocuk yapıyorsun.

incil ve tevrat insan eliyle değiştirilmiştir, değiştirenler ve kendi çıkarları için kullananlar cezalarını da çekeceklerdir.
çünķü ıncil sadece indirildiği zamana ait diğer iki kitap gibi bu yüzden korunması manasız olurdu zaten.
vardır Allahın bir planı . bakın son kitabımız son peygamberimiz sallalahu aleyhi vesellem ve Allah koruyucusu benim diyor . Son ise artık koruması da kaçınılmazdır değil mi ? hem incil ve tevratı bu da kitaptandır diyerek ayetleri az bir para karşılığı satanlar bozdu . kuranda Allah bundan da bahsediyor .
Napcan can sıkıntısı.
Sorgulayan zihinleri rahatsız eden bir soru.
allah, geçmişte olanlara ve gelecekte olacaklara hakim olduğuna göre, bu deneme yanılma izlenimi veren, profesyonellikten uzak yöntemlere neden başvuruyor?
Hayata dair bir takım kuralları sabit bir kopya olarak göndermek çok mu zor?
Ya bu kitaplar gönderilmeden önce, kitapsız, kuralsız binlerce yıl boşa yaşayan milyonlarca insana ne demeli? Yazık değil mi onlara?
Madem ölücez ozaman neden yaşıyoruz?
isa yaşarken mesajını havarilerine iletti. incil esasen bu anlatıya dayanıyor. Bu anlamda bizden farklılık arz ediyor. incil bozulmadı sadece yorum farkı var. Kulaktan kulağa iletilirken biraz değişiklik olabiliyor.

Bizim yazılı hale getirmemiz çoğaltmamız ve uzak yerlere göndermemiz konularında yorum yapmak bana düşmez.