bugün

kütüphane kavramını bilmeyenlerin yaptığı hede. Yazara kitap imzalatcakları anlarım, hatta kütüphanede olmayan kitapı almayıda anlarım ancak maaşın yarısını kitaba yatırmak türkiye şartlarında saçmalıktır.
maaşın yarısını kredi kartı borcuna yatırmaktan iyidir.
türkiyede yapılması ileri derecede salaklık belirtisi olan şey. Okuyacaksın çok bileceksin de ne olacak? Bir yobaz çıkıp pis ataist diyecek size.
(bkz: korsan diye bir şey var asgari ücretli)
Aile gecındırmeyen yazar soylemı.
Eğer maaşının kalanı geçimini sağlayabiliyorsa ne ala. yahu söylemeden duramicam kişi kitap okuyorsa güzel bir şeydir ama ortamda şekil yapmak için kitabı alet ediyosa söverim. o entel havalar rahatsız eder beni çünkü.
ama okuyorsa ve sonrasında çevresindeki insanların istifadesine sunacağı bir kütüphane oluşturuyorsa problem yoktur. harcasın. yeter ki kitaba harcasın insanıdır.
gidip de bi orijinal kitaba 20 lira veriyosa aptallıktır.
ya ben anlamıyorum 20 liralık kitabı 5 liraya korsan satan kitapçı bile o kitaptan para kazanabildiğine göre bu geriye kalan 15 lira yayınevi için yazar için vergi için çok çok fazla değil mi? bu mu yayınevlerinin insafı?
hala anne baba parası yiyenlerin umrunda olmayan hede.
aile geçindirmeyen, arabası olmayan, maaşın üstüne aileden de bir miktar para alan, dışarda pek gezmeyen okuyucunun sözleridir muhtemelen. para harcamak istiyordur kitaba başka bir açıklaması yok. kitap okumaya bu kadar hevesliyse, kitap kiralayan yüzlerce yer bulabilir.
Her ay okuyacagi kadar almasi daha normal olur bence. Haftada bir kitap bitirse 4 tane alsin orjinal aliyosa 100 lira tutar. Olgunlardan alirsa 20 lira. Maasin yarisini yatirmaya gerek yok.
öbür adam milyonlarla oynarken kendinin bin lira maşının iki yüz lirasını onlara saçan insanlar var. ey dingil git kütüphaneden oku okuyacaksan illa. kusura bakmayın bu zevk, emeğe saygı falan değil bildiğiniz enayiliktir.
okuyup kendini geliştirmek içi çaba harcamaktır. zorla korsancı yaparlar adamı. evet.
korsan kitap nerde satılır haberi olmayan kendini geliştirmeye çalışan garibanların eylemidir. yazık lan bu ümmete. işinize gelirse...