bugün

Hukuk fakültesi okuyacaklar için yapılan düzenleme. Ben size bi Meramımı anlatayım arkadaşlar, ti'ye alanların canı sağolsun, yardımcı olacaklar için teşekkür ederim.

Ygs'yi küçümsedim sonucunda 265 puan 580.000 küsur sıralar olarak çok kötü bir sonuç aldım.

Lysde aynı şeyi yaşamak istemediğim için çalışmaya, özel ders almaya başladım. Tabi ki benim düzeyimi, ne yapacağımı bilemezsiniz beni tanımadığınız için. Sadece şunu sormak istiyorum; Buradan gelip ilk 150 bine girilir mi? Bu içinde bulunduğum durum Nasıl bir şey, pek hakim değilim puan hesaplamalara. Yani bitime 2 hafta kala birinci takımdan 4 puan geride olmak gibi midir, küme düşmemek için 10'da 10 yapmak gibi midir, 11 puan geriden gelip şampiyon olmak gibi midir?
Girersin girmesine de hakkarı hukuk mu okuyacaksın.

(bkz: Hayırlı forumlar)
eğer daha 12. sınıfsanız, 500 bin ile yerleşmeye çalışmak yerine seneye adam gibi çalışın. 500 binlerden 100 bine çeken arkadaşım var. 1 sene adam akıllı çalışın. çünkü mezuna kalmadığı için pişman olanları gördü bu gözler.
265 puan çok az ayrıca sorulara baktım çok basit. dolayısı ile şuan galatasarayın içinde olduğu durum gibi imkansız görünen dürüm.
(bkz: hatay usulü)
(bkz: canım çekti)
Zor olmayandır.

Sınava 2 kere girmiş biri olarak söylüyorum. ilk girdiğimde çok da çalışmadan 120 Bin falan çekebilmiştim. 2.girişimde ise 200 bin olmuştu ve önceki seneye göre bir tık fazla çalışmıştım. Çok zor değil yani zaten önündeki sayısalcıların çoğu gidiyor ve hukuk tm3 avantajını kullanıyorsun. Net söylüyorum salmazsan kesin çekersin 150 bine * otur 24 saat çalış demiyorum ama yine de konulara hakim ol. Matematiğin çok iyi değilse fazla kasma direk edebiyat ve coğrafyaya yüklen çünkü yapabileceksin matematikten de bi 15 yapsan her şekilde 150 bindesin.
588 k lys
45 edebiyat
15 coğrafya
7 matematik
0 geometri
67 diploma notu ile merak edilendir. TM-3 için tabi.
Özel üniversite olacaksa hemen hemen her bölüme girilebilir.