bugün

görsel

özel uçağıyla urfadan sidney'e ordan amerika turnesine çıkmışken adaya düşer muhtemelen. adada en iyi geçindiği kişi sayid'dir. sayid ile bir olup sevmediği diğer karakterlere kürtçe küfürler eder çünkü. charlie'ye adadan kurtuldukları takdirde yeni solo albüm sözü verir. bu yüzden charlie ibo'nun sıkı dostu olur. sawyer'ın kendisine taktığı "long air singer" lakabı üzerine hatch'den aldığı silahla sawyer'ın bacağına sıkar. her zaman john locke'un verdiği kararları desteklerken jack'i devamlı "yedin beni evladım yedinn" diyerekten eleştirir. gökten düşen dharma erzaklarında çiğköfte ve çiğköfte malzemeleri bulunmaması üzerine dharma girişimine savaş açar. bunun üzerine richard alpert ile ormanda fısıltılar duyarken karşılaşır. richard onu jacopa götüreceğini söyler fakat yolda ben ve halkına rastlarlar. others tarafından kaçırılarak jacop'a silah zoruyla ufak konser düzenler. bunun üzerine jacop benjamin ve john locke'a yol vererekten adanın geleceği için ibo'ya bel bağlar.

<< flashbackler >>

ibo'nun flashbackleri'nin bir kısmı urfada bir kısmı istanbul'da geçmektedir. ufak yaşta ibo urfada evinin * * önünde şarkı söylerken richard alpert ile karşılaşır. richard ibo'nun önüne kaset, bursa çakısı, kalem-kağıt koyar. ibo'dan bunlardan birini seçmesini ister. ibo kaseti seçer. richard ibo' ya seni biriyle tanıştırıcam seni istanbula götürecek sonra kasetin olacak der ve ibonun sanat hayatı başlar.

flashbacklerinde ibo bazı karakterlerle karşılaşmıştır. ibo eve gelir ve oğlunun mtv'yi açıp şarkı dinlediğini görür. bilin bakalım ekrandaki kimdir: charlie! ibo oğlunun kafasına tokat atarak "allah cezasını vermesin niye bu ecnebi şarkıcıları dinliyorsun" der ve kanalı değiştirir. onun dışında kerküğe yıllar öncesinde konser vermeye gittiğinde sayid ve bölüğü iboyu izlemeye gelmiştir. hatta sayid peçeteye "namerd olayım" parçasını yazıp ibo'ya uzatmıştır.

<< ibrahim tatlıses ve lost numaraları >>

4 ibo 4 yıl boyunca kokain kullandığını basına açıklar.
8 ibo'nun son çıkardığı albümün cd fiyatı
15 ?
16 16 Mayıs'ta oğlu gözaltına alındı
23 ?
42 şuana kadar 42 albüm çıkardığı söyleniyor.

(bkz: jack yedin beni evladım) (bkz: civil war i am with ibo)
http://www.lostpedia.com/wiki/Adam_And_Eve

mağarada(Cave) bulunan adam and eve kalıntılarının soyundan geldiği iddia edilen lost karakteridir aynı zamanda.

http://www.lostpedia.com/wiki/Swan

Swan istasyonunda düğmeye basmaya çalışırken şu dialoglar ardısıra gelecektir.

+Yav john gel hele error veriyor bu lahnet şey.
-ibrahim, numaraları yanlış girmişsin. Burda yaptığımız şeyin ciddiyetinden haberin yok mu senin!?
+Yav ne bileyim ben a.k urfada swan istasyonu vardı biz mi numaraları girip düğmeye basmadık.
- bilgisayara gireceğin numaralar; 4, 8, 15, 16, 23, 42... anladın mı ibrahim?
+ anladım anladım...
- şimdi tekrarla bakalım sayıları bi daha
+ van, tu, tri, foro...
lostieslerin eteginde dola$an others,ormanda dolanan fisilti olmasi muhtemel bir lost karakteri.

(bkz: 4 8 15 16 23 42)
(bkz: kop kop kop evladim)
adada yakacağı mangalın dumanını görenlerin lostielerimizi adadan kurtarmasına sebebiyet verecek karakter.