bugün

spoiler'lık bir şey yok, önceden belirteyim.. okuyup da ''vay efendim her boku öğrendim, hayatta izleyemem şimdi ben bu diziyi, kahrolsun rapper ve senin umarsız uzakdoğu kültürün..'' diyen olursa, ard niyetlidir..

tamam biliyoruz, figüranlar zaten vasıfsızdır; bir figürandan kate'i öpüp sayid'le kızma birader oynamasını bekleyemezsiniz.. ama bunların 'figüran'lıkları üzerinde değil de, 'vasıfsız'lıkları üzerinde durmayı planlıyorum..
dizinin ilk sahnesinden beri görülebilir bunlar.. 46 kişi kurtuldu, tamam.. ama 46 tane başrol oyuncusu, prodüktörleri intihara sürükler.. arada mal, arkada gözüken figüran kazazedeler de olacak ki hikaye hem mantıklı, hem de masrafsız olsun..
ama çok komik lan.. devamlı arkada paris hilton'un köpeği gibi esas karakterlerin yanlarında taşıdıkları 40 tane koca koca insan.. hiç konuşmazlar, arada cesaret edip gülümserler sadece, o da jack kötü kötü bakana kaar sürer.. sonrasında pısıp ot toplamaya falan giderler.. bi de arada bunlardan birileri utanmadan ölür falan.. hemen kafasına bi haç çakılır, cesedi de gübre niyetine kullanılır..
şu olay örgüsünde hurley'in, onu geçtim it vincent'in bile bir yeri var, 40 tane yetişkin insanın yok ona yanarım.. nasıl bir ezikliktir bu, a lost'taki vasıfsız karakterler!.. biraz ön plana çıkın lan!..

lan bi de ne yalan söyliyeyim, aramaya falan da inanmadım, şimdi geldi aklıma böyle bir başlık daha olabilme ihtimali.. var ise silin uleen bunu.. ben bu acıyla yaşamayı öğrenirim..
en az 50 sahnede arkadaki balık ağıyla uğraşan figuranlardır. yevmiyeleri bölüm başına 500 $ civarıdır.
sürekli değişseler bile fark edilemeyecek elemanlardır.arada bir onları görüp şaşırırsınız,yapaylardırlar
--spoiler--
onlardan iki tanesi bir bölümde ortaya çıkmış, diğer bölümde ise ölmüşlerdir. çok manasızdı. hiçbirşey anlamadım. herşey miles'ın "benjamin senin parana ihtiyacım yok, bu mezarda elmas var" demesi için miydi yani?
--spoiler--