bugün

ilginç bir kişidir bu.

kimin kalemi bozulursa bir görev adamı edasıyla tamir eder.

öğrenci 1: (yazıyor) hmm.. hsktir.
öğrenci 2: noldu lan?
öğrenci 1: kalem bozuldu olm, basmıyo
öğrenci 2: eren yapar abi onu. lan ereen! kalem bozuldu lan!

hoca: oğlum bağırmasanıza sınıfta.

eren: yolla hacı yaparız.

*sınıfın sağından soluna kalem uçar*

hoca: oğlum, ayı oğlum, kalem atmayın sınıfta.

eren: uç sıkışmış eheh. al.
bir umut sarıkaya karikatürüne konu olmuş öğrencidir.
her sınıfta mutlaka bir tane bulunandır. özlenen ortamın *güzel insanıdır.
ince işlere meyili olan, artık kalem yedek parçası biriktirme olayına da girmiş yüce insandır.
emrah. sanırım adı emrahtı uzun yıllar geçtiği için hatırlamıyorum. iyi çocuktu " hacı basıyoz arkasına bu ya uç kırıyo ya da çotanak çotanak ses çıkartıyo iki dakka bi halletsene" derdik o da agresif tutumunu sergiler di bi boka yarayacağı için " hay sikecem ya olm tenefüste getirin hocanın dediklerini yazıyorum" tavrını takınırdı. " ya tamam sktir git iyi ki bi işimiz düştü a.k" tribi kesinlikle işe yarar kalemimizi tamir ederdi. neyci oldu bilmiyorum facebook'ta da göremedim adı emrah mı hala hatırlamıyorum ertem de olabilir yok emrah.
lisede kafasında kalemi kırıp ikiye ayıran adamdan iyidir.
az bulunurlar. ama her sınıfta vardır 1 (bir) adet.

"bu benim lan" dememe sebeb olan başlık. hey gidi günler heeeyyy.
mekanikle içli dışlı olmaya başlayan insandır. adam olması şart değildir dişileri de mevcuttur.
özenle seçilmiş her sınıfa birer adet koyulmuş kişidir. dersin ortasında sorun çıkaran kalemler doğrudan o arkadaşa gönderilip hiçbir servis ücreti vermeden yaptırılır. ayrıca her türlü kalem parçası temini yapar ve bir şekilde bozulan kalemlerin tamirini yapıp sahibine geri verir. velhasıl cennetlik adamdır.
her lisede, hatta her sınıfta vardır. bir sınıfın olmazsa olmazıdır.*
kalemi tamir ettiğinde de hay anasını bu sitindirik şey için mi uğraştırdın beni bakışını bakar. sinir eder.
ben kendim. toplu iğne ile 05 kalemi 07 yapmışlığım da vardır.
(bkz: aa asıl bu benim lan)
parmak uçları; kalem ucuyla fazla haşır neşir olmaktan, kararmıştır genelde. *
kıytırık bir teşekkürden başka bir kazancı olmaz bu kişilerin, çoğu zaman. * * *
(bkz: buyrun benim)

rotring, grip, dandik marka olmak üzere her türlü kalem itina ile tamir edilir.*
ilerde bu işi maddiyata dönüştürebilitesi vardır.
(bkz: geleceğin kırtasiyecileri)
bunun bir de ilkokul versiyonu vardır. hatta bir arkadaşım bana "oğlum ben yazın kalemcinin yanında çalışmıştım, orda öğrendim tamir etmeyi." demişti ve ben de mal gibi yemiştim bu yalanı..

(bkz: hey gidi günler heey)
ilkokuldaki versiyonu idim gerçi evde dolap kapaklarını söküp takardım falan kalem de ne ki( smiley kullanmayın, yakarım)
eğer tamir edilecek gibi değilse o kalemin arkasını bu kalemin ucunu derken al sana modifiye bi kalem.
görsel
birde kalem tamiri karşılığında uç alan cinsleri de vardır.
kalemleri modifiye de eder bunlar, hep özenmişimdir la.
her sınıfta en az br tane bulunduğunu düşündüğüm adamdır. sınıfın canıdır o.
gelecekte kaportacısı araba-bisiklet tamircisi olması muhtemel olan kişidir.
büyüyünce mühendis olur bu çocuk.
bedava tamir yapar, vatana millete bir faydası dokunur. hatta işi abartıp evde alet çantasının içini kalem parçacıklarıyla doldurup akşama kadar modifiye yapabilir.