bugün

her lisede her hafta olan şeydir.

hiç unutmam gene bir kız sinir krizi geçirmiş sayısallardan ama bizim sınıfın ortasında. hani ms gibi ataklar olur ya öyle bir şey sanırım. arkadaşım kızın yanına gidip etraftakilere benim arkadaşımda böyle oluyodu su verin oturtun şunu yapın falan diye nasihat verirken bayılan kızın arkadaşları sinirli sinirli hayır ya götürcez bizim sınıfa falan demişti. benim atarlı arkadaşımda o kadar olayın içinde gidin lan o zaman banane lan gitsin başka sınıfta bayılsın demişti.
yalandır genelde. sınıfa girene kadar sahte nefes darlığı çekerler, siranin yanına gelince kendilerini birakirlar. bi de en alakasız adamlara bile salak salak bağırıp çağırırlar.
büyük ihtimalle ilgi çekmek içindir.
Sıkça rastlanan liseli hallerinden biriydi bizim zamanımızda.
Erkek kavgası neticesinde olur genelde.
Sınıf ikiye bölünür ama Hocaya bi şey anlatmama konusunda hepsi birleşir ve yemin eder ne hikmetse.
Kızın anne babası okula gelir korkudan beti benzi atmış halde, sakinleştirmek ve akabinde uyarı vermek öğretmenine düşer.
Kız desen ayrı dünyada.
Ergenlik işte. Bazen dalga konusu olarak görsek de, cidden zorlu ve uğraştırıcı bir dönem.
hiç unutmam liseedeyken bir kız sevgilisine ben senin karın oldum ne ayrılması diyelerek kalorifer kafa atmıştı.
kız arkadaşıyla beraber tuvalete giderek klişeyi tamamlayan, herkesin tanıdığı kızdır. Fenomendir.
Duygusal kızdır. Her zaman dediğim gibi "duygusallık zayıflıktır, Sevin ama belli etmeyin". Duygusallık hata yaptırır, aklı bloke eder sağlıklı düşünmeyi engeller. Ve yediğiniz ilk tekmede sinir krizleri bayılmalar vs geçirirsiniz. (bkz: işte bunlar hep toyluk)
bütün anaç kızlar onun için seferber olur.
dikkat çekmek için, türlü vaziyetler sergileyip dillerde gezmek isteyen yurdum kızının içler açısı hallerinden biri.
çocuktur, gençtir eleştirinin boku çıkarılmaması gerekendir. anasından bu dönemleri atlatmış bir şekilde, otuzlarında olgun falan doğan varsa el kaldırsın.
Lise hayatım boyunca çok gördüm.
aklıma nedense aldatılan kızın , aldatan adama tabak vesaire atması geldi.
Kesin aldatılmıştır. Baygınlık falan geçirir hatta. Ambülans gelir. Su verirler eski haline döner.
liseli tripleri işte klasik.
Kız arkadasları; Hocam merve ağlıyor tuvalete gidebilirmiyiz. Salak görmüyormusun kız ağlıyor. Gibisinden söylenişlerde bulunurlar.
Göz refleksleri kontrol edilip kalk kız ne rol yapıyon amk diyip götüne vurulup ilgilenilmemelidir. ilgi gördüğü takdirde devam eder kevaşe.
Çevresinde en az bir adet "üff açılın hava alsın bee" diyen tip barındırır.
Bu ikisi ayrılmaz bir bütündür.
bu tipler hiç çekilmez. bilinen bir hastalığı yoktur. fakat sınıfta eli kolu titrer. ay bana bir şey oluyor çarpıntım var demeye başlar.. oradan hemen kankaları tuvalete götürür. 3-4 kişi girer koluna hanım ağa modunda takılır öyle. fiziksel olarak bir rahatsızlığı varsa atıyorum kardiyak ritim bozukluğu gibi nöbet taşikardileri geçirebilir.. müdahele gerektirebilir.

fakat bunlar daha 15 yaşında kalkmış sevgili yapmış. koridorda iki tartışmış ya da onu başka kızlarla şakalaşırken görmüş. gelir bunu sınıfa yansıtır. hatta ambulans falan gelir. bu bebelerin triplerini mi çekecek millet. git aşk mı yaşıyon birine trip atıyon napıyosan dışarda yap ak.