bugün

evlilik dışı ilişki var iken, evlilik de ne ki?

aslında, öğrencisini hamile bırakan-öğrencisi ile birliktelik yaşayan ve çocuk aldıran öğrenciler ile öğretmenler haberlerde devamlı olduğu düşünülür ise; bu sapıkları engelleme için bekaret kemeri düşünülmeli. fakat; evlilik de bu tür sapkınlıkları engelleyebilir.
kız çocuklarımız erken yaşta evlenmesin okusun önermesiyle çakışan yeni saçmalık. kız servise biner "millet kalkın da hamile arkadaşınıza yer verin", "hocam lavaboya gitmem lazım suyum geldi aaa yardım ediin", "kız seninki kaç aylık aaa hemen yapmışsınız seni hınzır", gibi şeylerle karşılanılacak hadisedir. tabi liseli abazanlara da gün doğmuştur.
yakındır haydi kızlar okula kampanyasının, haydi kızlar gerdege olarak degişmesi..
liseli yollu kızların içini ferahlatmıştır.
akp nin cocuk gelinleri yasal hale getirme çabasıdır.
kız çocukları evlenmesinler okusunlar diye getirdikleri 12 yıl zorunlu eğitimle çakışan durumdur. artık evlenen arkadaşlarınıza bir de altın takma masrafı çıkacak*, derslerin ortasında doğum sancısının çığlıklarıyla yerinizden sıçrayacaksınız.*
"biriyle evlenmek istiyorsanız lütfen tecavüz ediniz" in yasalaşması...
kamu spotu yazan reklamlarda başbakan ve milli eğitim bakanı çıkar ve kızlarımız okusun falan filan yazık.
çocuk istismarını resmileştirmek gibi bir şey bu.
lise bitsin seninle evlenicem lafı tarihe karışmıştır. Şaka bir yana evlilik dışı cinsel ilişkiyi önlemek için yapılmıştır. Evlendikten sonrada eğitim hayatlarına devam edebilsinler diye. Ama bizim ülkemizdeki gençlik bu yasayı başka taraflarından anlayıp hepsi heyecan aradığından evlenicek ve sonra açıktan okuyacak.
kızları evinin hanımı, çocuklarının anası ol şeklinde yönlendirmeleridir. Sen üniversiteye giden kişilere "hadi oradan, siz ne anlarsınız" de, sonra da lisede okuyanların evlenebilecek olgunlukta olduğuna karar ver.
Hormonların geçici etkisiyle karar verilmiş ve sonuçlarının genelinin kötü olacağını düşündüren durumdur. Ergenlikten yeni çıkmış veya henüz çıkamamış bireylerin deneyimsiz ve düşüncesiz bir davranışla verdikleri karar sonucunda hem aileleri hemde doğması olası çocukları açısından oldukça sıkıntı verecek bir sonuç getirmesi muhtemeldir. Bu şekilde evlilik olursa o neslin çocuklarının suça daha çok meyilli olabileceğini düşünüyorum.