bugün

björk'ün 1993 tarihli debut albümünün 5. şarkısı. albümün hareketli temposu bu şarkıda biraz düşmekte. malum, işin içine björk'ün en sevdiği enstrümanlardan biri olan arp giriyor. arp'ın harikalar yarattığı bir diğer björk şarkısı için: (bkz: pagan poetry)

şarkının orijinali 1944 ylında jimmy ven heusen ve johnny burke tarafından yazılmıştır. şarkıyı cover'layanlar arasında, ella fitzgerald, chet baker ve frank sinatra da mevcut.

lately i find myself out gazing at stars
hearing guitars like someone in love
sometimes the things i do astound me
mostly whenever you're around me
lately i seem to walk as though i have wings
and to sing like someone in love
each time i look at you i'm limp as a glove
and feeling like someone in love.

sometimes the things i do astound me
mostly whenever you're around me.

lately i seem to walk as though i have wings
run into things like someone in love
each time i look at you i'm limp as a glove
and feeling like someone in love
like someone in love, like someone in love
kesinlikle björk'ün en iyi şarkılarındandır. gerçi hangi şarkısı kötüdür ki?
björk uçuşunu en canlı yaşatan şarkılardan biridir.
abbas kiyarüstemi filmi.

film ilk 30 dakikada hissettiğim şeyi bittiğinde de veremedi. hep bir şeyler bekledim, aha kiyarüstemi şimdi bir şey gösterecek ve her şey rayına oturacak dedim, olmadı. evet, müthiş planlar var, yönetmen dehası had safhada fakat kesinlikle sinema kuralları dışında gelişen çok şey var. filmi durdurursunuz mükemmel kareler elde edip fotoğraf gibi bakabilirsiniz, o ayrı. ama hikaye bütünlüğü hatta abbas kiyarüstemi'deki hikaye bütünlüğü kesinlikle yok. şu konuda hakkını vereyim; karakter oluşumu müthiş. öyle bir kadın aynen öyle davranır.

hayal kırıklığına uğradım, hem de abbas kiyarüstemi tarafından. üzme be kiyarüstemi.