bugün

(bkz: gafffa vuruşu)

çok fazla açılay izlemiş galiba..
13 haziran 2012 hollanda almanya maçında hikmet karaman'ın "kayt" şeklinde telaffuzu sonucunda "hocam 100 kişiye sorduk köyt olacak o köyt" diyerek inatla yanlışı özendirmeye çalışmaktadır.nedir bu inat anlamadım.kayt lan işte kendi ağzıyla söylüyor adam.daha ne kasıyorsunuz artistlik yapacağız diye.

alın videsou : http://www.youtube.com/watch?v=dci29OEpYCk
biraz önce "mikrofonu ve görüntüleri size bırakıyorum" diyerek emeklilik vaktinin geldiğini beyan etmiş spiker.
iniesta'ya top virtüözü demiş spiker.
futbol dışındaki müsabakaları vasat ın altında anlatan spiker.
2012 londra olimpiyatları'nda yüzme müsabakalarını anlatan spiker. öyle bir anlatışı var ki ekrana bakmasanız televizyonda at yarışı var sanırsınız. anlatım keyif veriyor mu? tabiki de.
olimpiyatlarda anlatımı ile her konuda bilgisi olduğunu kanıtlamış spiker.
yüzme musabakalarini anlatsin bu adam mumkunse... son 10 metre de kopuyor.
trt nin emektar spor sunucularından.

tanju çolak ve hami mandıralı ile beraber ' golcü ' adlı programı sunuyor.

tanju çolak ; giyiminin çok şık olduğunu söylüyor, tebrik ediyor.

levent özçelik kendisine yakışır şekilde : hafifçe gülüyor ve ' şimdi sıradaki gole geçelim ' diyor.

efendilik, görgü, alçakgönüllülük, ağırlık...

helal olsun.
trt' nin çok amaçlı olarak kullandığı spor spikerlerinden biri. Kendisiyle yaşadığım bi anımı nakletmek isterim ki bu anım daha çok monolog şeklinde gelişmişti. Geçen ay markette kasadan sigaramı aldım tam dışarı çıkıyordum ki ne göreyim hemen 4 adım uzağımda levent özçelik. Hemen bir elimi havaya kaldırdım nasılsın levent abi diye çırpınıyorum. Sağ el berlin olimpiyatları açılışını yapan hitler gibi havada inip kalkıyor. Dikkatli bakınca telefonda konuştuğunu gördüm, bir an bekledim şöyle bi etrafa baktım kasiyerler müşteriler hepsi bana bakıyor. Hadi müşterileri siktiret kasiyerlerin hepsi tanıdık. Bir kez daha levent abi diye çırpındıktan sonra kapıya iyice yanaştım. Arkama bakacak cesaretim kalmamıştı. Beni hiç siklememişti bu anımı hiç unutamam.
sesinden tanıdığım "adam" .
(bkz: bravo adams)
önce : (bkz: neden hagi)
şimdi : (bkz: atarsa kupa bizim)
sonra : (bkz: haydi oğlum)
final: (bkz: aman allahım)

adamın dibi. galatasaraylı.
(bkz: gamze özçelik)
yaşı yetenler bilir. galatasaray'ın tarihi 5-0'lık neuchatel xamax maçı ne hikmetse canlı olarak televizyonda verilmiyor. o gün orta okulda dersimiz var. beşiktaşlı olmamıza rağmen avrupa'da tüm türk takımlarını delice desteklediğimiz zamanlar tabi. maçı radyo'dan dinlemek için dersten kaçtık. işte o gün radyodan maçı canlı anlatan levent özçelik'ti. levent özçelik o maçı anlatırken ağlamıştı. her golde biz de arkadaşlarla coşmuştuk. bu arada maç sonu televizyondan yayınlandığı zaman ise maçı ilker yasin anlatmıştı.
(bkz: tanrı bizim almamızı istiyor)
beyefendi kişilik. gerçek futbol insanı.
galatasaraylı olmadığı kesin.

az önce trt spor'da futbol gecesi adlı programda geçen diyalogta ali gültiken'e ''galatasaray real madrid maçı için bi bardak soğuk su içmeli'' gibi bir şey dedi gülerek.

arkadaş herkes mi fanatik bu ülkede. herkes mi? yazık. yılların spikerisin sen.
kk atılan gollerle ilgili ibretlik tespitleri vardır. istem dışı yapılan vuruşların ağlara gitmesi halinde kk sayılmaması gerekiyormuş.. kk olması için kaleciyi 90a asmak felan gerekiyormuş.
22 haziran 2014 belçika rusya maçı'nı anlatan spiker. maç şimdi başladı. van buyten'e, "fan böytın" diyor. eğlenceli bir maç bizleri bekliyor...

edit: (bkz: dirk köyt)
Zamaninda millet nasılsa anlamaz diye Bol keseden sallamaya alışmış trt spikeri. Tabi devran döndü internet gelişti uydurduğu bilgiler yaptığı gaflar anında ortaya çıkıyor bize de bu adamın Kıvırmalarina gülmek kalıyor. James Rodriguez'i kames top yaptı hala pişkin pişkin böyle la sorduk olum valla falan diye kıviriyor.
Almanya-cezayir maçında masa altından bi küçük yuvarladığından şüphelendiğimin spiker.pek neşeli zira.
her kafa vuruşuna heyecanlanarak ggafffaa furuşhu diyen abimiz.

gafa değil, kafa kafa.
şu koöyt sevdasını kasmasa daha izlenebilir kılacak müsabakayı.
az önce efsane bir yoruma imza atmış spiker.

"şimdi tabi gerek almanya gerekse bu maç, neymar' ın yokluğu.. bazan kötü gibi görünen şeyler, iyi olabiliyor. neymar belki de kendisini sakatlayan zuniga' ya teşekkür etmeli, bu iki maçta oynamadığı için." *

sonra toparlamaya çalıştı ama olmadı. böyle şeyler trt' de de olabiliyor demekki. ömer üründül' e soktuğum tüm lafları geri alıyorum. affet abi.
bana göre ercan tanerile birlikte,futbolu en iyi anlatan spikerdir.avrupa maçları ondan sorulur,neuchatel ve arsenal kupa zaferleri anlatımı unutulmaz.