bugün

yanal düşünme anlamına da gelen 1967 yılında Edward De Bono tarafından ortaya atılmıştır.bono nun düşünme üzerindeki anlayışı. yana düşünmyei doğrusal düşünmeden ayırmaktadır.doğrusal düşünme adım adım ilerleyen bir süreçken yanal düşünme keşfedilmemiş sularda yepyeni adımlarla ilerlemek olarak görülebilir.yanal düşünmede en mantıklı gelen ve öne çıakan olguyu kabul etmek yerine soruna farklı açılardan bakan yeni yollar keşfetmek benimsenmektedir.
de bono yanal düşünmeyi sağlayan bazı teknikler önermektedir.bunlar raastgele girdi(random input) ve kışkırtıcılar sağlama(setting up provocations) teknkleridir.
Saçmalık. Çünkü sadece Sparta kadınları gerçek erkek doğurur.

Auuu!!!
(bkz: yanal düşünme) de denir.

açıkçası çağın en lanet sorunu, askeri-siyasi ittifakların, atom bombasının, çatışma sahasında bulunmayan seçkinlerin kendi aralarındaki toplantılarının binlerce yıllık kinle demlenmiş siyonizm belasından kaynaklı israil ur'unu, onun tetiklediği semitik salgını çözeceğini sanmıyorum.

çözüm basit, her zaman ve her koşulda geçerli:

imanlı yahudi kızları sikmemeli!

böyle davranmak yeni yahudilerin üremesinin önüne geçecek; içine kapanan siyonist yahudi toplumu da el mahkum yayılmacı parazitik bir sorun olmaktan çıkacaktır.

esen bir gezegen için yahudi kızları bilhassa kılıfsız sikme!

ek: moderasyon her tislayan yahudiden cekinmemeli, dini tahakkum buranin alternatif bir medya olmasini onleyemez!