bugün

ici bos, kolpa bir yaygaradir.

ataturk cumhuriyeti ilan edecegiz efendiler dedi ve cumhuriyet ilan edildi.

recep tayyip erdogan ise halka soruyor, halka!

halk kendisini baskanliga layik gorurse size cok afedersiniz uc harfli birsey yemek duser.

o cok demokratik dediginiz ataturk kimseye sormadan sak diye cumhuriyet ilan ediyorum dedi ve etti. halka sordu mu cumhuriyet istiyor musunuz diye? sormadi.

rte ise halka soruyor. iste uzun adamin farki bu. millete tepeden bakmiyor, millet carigini kemirirken balolarda vals yapmiyor. millet acken kendisine trilyonluk yat almiyor.

sizin gibi iki yuzlulerden kurtulmak icin sonuna dek evet.
demokrasi elden gitti bile diye düşünenlerin haklı tespitidir. demokrasi kuvvetler ayrılığına dayanır. sadece sandık sonucunu baz alıyorsan suriye senden daha demokratik bir ülke mk. askeri ne bok yemeye gönderdin o halde?

halkın %75'i adalet sistemine güvenmiyor. haklıyken haksız duruma düşmekten korkuyor. demokrasi bu mu?

insanlar konuşmaktan, beyandan korkuyor. gazeteciler hapiste. demokrasi bu mu?

hiç haketmeyen yandaş cebini dolduruyor, liyakat sadece bir tanım olmuş. demokrasi bu mu?
Çok orjinal düşünceler içeren bir tespit. Harcanmamalı.
Bunları yazacak zekadaki ve mizah yeteneğine sahip biri de geçimini iktidar yalayarak kazanan parayla tutulmuş binlerce aktroll arasına katılmaya hak kazanmalı. Bu trollcanın misvak'tan eksiği ne?
Trolün cahili de hiç çekilmiyor.

Cahil demiş miydim.

Trollük yaparken kelimelerimizi seçelim.
Laikçi diye bir kelime yok, sen yenisin galiba.
Laik insanların diyeceksin, laikliğin diyeceksin, anladın mı.

Cahil dedim di mi.
"Demokrasi kuvvetler ayrılığıdır" derken milli iradeyi şamar oğlanına döndermiş yargıyı görmeyen ergenleri göstermiş konudur.

Ulan bu ülkede milli iradenin seçmiş olduğu iktidarları senin kuvvetler ayrılığı olduğuna inandığın sistemin yargısı devirdi.
Senin işine geldimi kuvvetler ayrılığı, demokrasi oluyor değil mi?

Yemişim adalet anlayışınızı!
"recep tayyip erdogan ise halka soruyor, halka!"

iyi de bu demokrasinin elden gitmesine engel değil ki?

yani demokratik bir yolla demokrasinin sonu getirilebiliyormuş demek ki.. yıllardır demokrasi paradoksu diye yırtınmamın sebebi bu zaten.

atıyorum 5 yaşındaki bebenin kendi kararlarını almasına izin verir misiniz? ben vermiyorum. "amca ben asansörle aşağı ineceğim tamam mı?" diyor, "hayır olmaz" diyorum, çünkü onun üzerinde mutlak bir hakimiyetim var. ister küssün, ister darılsın, ister ağlasın, umrumda değil.

burada esas mesele kontrolün kime verildiğidir -ki ben başkanlık, monarşi, oligarşi ya da demokrasiye karşı olan biri değilim. açıkçası ben elimden geldiğince cahil halk için kocaman bir at sineği olmaya çalışıyorum. atinalı sokrates gibi, belki bilirsiniz. siz de öyle olmaya çalışırsanız bence iyi olur. çünkü olay toplumda bitiyor, yöneticide değil. yöneticiyi toplum yetiştiriyor, esasen seçip seçmemesi bile önemli değil. tayyip erdoğan türk halkının faydasına işler yapmamaktadır, tehlikeli derecede narsist ve cahildir, bir an önce tüm avaneleriyle defedilmelidir.